Proč jsou datle považovány za elixír zdraví? Když začnete jíst 3 denně, všimnete si 6 následujících změn vašeho těla

datle organismus

Na internetu najdete nepřeberné množství tipů na zdravé potraviny. Většinou takové, které už máte dávno doma, jen jste je přehlíželi. Dokonalým příkladem jsou právě datle.

V mnoha domácnostech se datle vyskytují spíše jen jako zpestření stolu během Vánoc nebo dalších svátků. Není ovšem žádný důvod si je odpírat. Toto drobné sladké tropické ovoce má obrovskou škálu zdravotních benefitů. Jejich nespornou výhodou je skvělá skladnost a tedy možnost vzít si je s sebou prakticky kamkoli. Co všechno s vámi tedy datle provedou už po 1 týdnu jejich pravidelné konzumace? Následující výčet vás dost možná ohromí, říká lékařka Amy Richter.

Udržování zdravého žaludku

Četné studie ukazují, že pravidelná konzumace datlí pomáhá růstu prospěšných bakterií a udržuje tudíž zdravou střevní mikroflóru. Dokonalým lékem na případné střední potíže má být především obsah kyseliny nikotinové.

Velmi prospěšná během těhotenství

Studia vydaná v Journal of Obstetrics and Gynecology badatelé uvádí, že těhotným ženám pomohla konzumace datlí k pohodlnějšímu průběhu těhotenství i porodu. Výzkum odhalil také to, že datle snižují nutnost užívání léků proti bolesti až o 28 %.

datle ořechy

Ochrana těla před rizikem infarktu

Podobně jako například šťáva z granátového jablka mohou i datle chránit lidský organismus před aterosklerózou. Tím poskytují určitou míru ochrany proti mrtvici a infarktu. Podle vědců z Izraele obsahují tyto plody nejrůznější typy antioxidantů, jejichž souhra pomáhá tělu udržovat zdravou hladinu cholesterolu.

Cesta k lepšímu spánku

Jestli váš trápí jakékoli problémy související se spánkem, opět sáhněte právě po datlích. Tohle možná zní jako tip příliš dobře na to, aby to byla pravda. Ale zkuste si dát několik datlí tak hodinu před spaním. Sladké ovoce obsahuje mimo jiné aminokyselinu I-tryptofan produkující serotonin. A tento hormon se spánkem vydatně pomáhá.

Balzám pro vaše játra

Datle podle více zdrojů prospívají i játrům. Jde totiž o vynikající, a hlavně přírodní zdroj bohatý na hořčík. A tento prvek je základem fungování buněk i jater.

datle miska

Redukce alergických reakcí

Mimo jiné obsahuje toto ovoce i methylsulfonylmethan, tedy organickou síru. Jde o prvek v potravinách obecně spíše vzácný a snižující alergické reakce. Jedná se především o kožní reakce jako vyrážky, nebo kýchání z pylů. Podle badatelů ze Spojených států mají tyto organické sloučeniny na alergiky vysoce pozitivní vliv. Hlavně tedy v případě sezónních alergií, jako jsou především pyly různých trav a také břízy.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*