Luxusní a netradiční slané palačinky, s bramborem a pažitkou

Jistě víte, že slané palačinky jsou celkem populární. My vám ukážeme recept na jedny netradiční a velmi lahodné. Jsou alternativou k těm klasických, které jenom naplníte špenátem, nebo slaným tvarohem. Tyto obsahují i několik vcelku netradičních ingrediencí.

Co budete potřebovat?

Chcete tyto slané palačinky zkusit? Základ je stejný, jenom se k němu přidá několik dalších ingrediencí. Abyste měli všechny, které potřebujete, připravte si:

  • Pšeničnou mouku
  • 1 lžičku cukru
  • 2 lžičky jedlé sody
  • 550 ml perlivé vody
  • 1 lžičku soli
  • 4 lžíce oleje
  • 1 hrst pažitky
  • 2 brambory

Nejprve nachystejte brambory

Jako první můžete začít s přípravou brambor. A to tak, že je uvaříte ve slupce, dokud nebudou dokonale měkké. Když jsou, tak je necháte vychladnout. Potom je oloupete a následně nakrájíte na zhruba 0,5 centimetrů velké plátky. Dále je využijete až na samotném konci receptu.

Připravte těsto na palačinky

Slané palačinky mají stejný postup přípravy, jako ty klasické. Všechny předepsané ingredience kromě pažitky a oleje smíchejte dohromady. Mouku přidávejte podle potřeby, aby vám vzniklo těsto, které bude mít potřebnou konzistenci. Větším množstvím ho zahustíte na požadovaný výsledek. Pokud to s moukou přeženete, není to problém. Stačí přidat o trochu perlivé vody více. Když je těsto dokonale hladké, tak ho nechte asi 15–30 minut odpočívat. Pak je připraveno k použití. Pokud k míchání využijete kuchyňský mixér, uděláte dobře, jelikož si zjednodušíte přípravu a těsto bude mnohem nadýchanější a bez hrudek.

Smažte na pánvi

Jdeme na to, rozehřejte pánev, přidejte na ní trochu oleje a můžete vzít naběračku, kterou těsto nalijete na pánvičku. Mělo by se dostat až do krajů a nemělo by být nijak výrazně vysoké. Dále přidáte trochu nakrájených brambor a necháte opékat. Když začnou být kraje hotové, palačinku otočíte a opékáte z druhé strany. Potom už stačí jenom vyklopit na talíř, posypat trochou nasekané pažitky a ochutnat. V tu chvíli máte v puse skvělou lahůdku.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]