Luxusní kožené podlahy

Mnoho lidí se nejspíš zarazí a znovu si přečte název, zda se nejedná náhodou o luxusní kožené sedací soupravy. Tak NE – dnes bude skutečně řeč o kožených podlahách. Ale ne takových, které znáte z dřevěných srubů, kde se na zemi nachází kůže různých zvířat. Jde o podlahovou krytinu, které není tolik rozšířená a známá. Jedná se o jeden z posledních trendů v bydlení, přestože se kožené podlahy vyskytují na trhu již několik let. Pro výrobu kožené podlahové krytiny se používají zbytky – tedy odpady z výroby.

Údržba kožené podlahy je srovnatelná s běžnou krytinou

Podlahy mohou být v různých odstínech s různou strukturou i kresbou. Kožená podlaha disponuje stejnými vlastnostmi, jako ostatní podlahy. Mimo to, že zaručuje dostatečnou pevnost, pružnost tak nabízí luxusní vhled. Kůže byla vždy považována za noblesní záležitost. Speciální povrchová úprava dělá z kožené podlahy odolnou vůči oděrům a škrábancům. Tento druh podlahy může být i nalakován a to ještě výrazně zvýší její odolnost proti mechanickému opotřebení. Mimo útulného dojmu je teplá, příjemná na dotyk a měkká. Dobře se udržuje a samozřejmě disponuje dlouhou životností. Mimo pokládky na podlahu umožňuje také velmi snadné obkládání stěn.

Do bytu i komerčních prostor

Kožené podlahy jsou v domácnostech velmi často využívány v ložnici, obýváku, ale i v chodbách. V komerčních prostorách často zdobí podlahu butiku nebo recepci penzionu či hotelu. Nesmíme ani zapomenout na fakt, že kožené podlahy z recyklovatelných matriálů nepředstavují zátěž pro životní prostředí. Tyto podlahy se většinou využívají, ve spojení s korkem čímž vzniká skvělý poměr izolačních vlastností. Navíc se změní celkový vzhled vašeho bytu včetně pohodlí. Tento druh podlahy se vyznačuje absolutní odolností proti baktériím i alergenům. Ceny kožených podlah nejsou zrovna nejnižší, ale náklady klesají nebo stoupají podle toho, jakou zvolíte podkladovou vrstvu a složitosti samotné pokládky.

Fotografie: Leather/Wood floor Author: Seward Construction CO licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com