Celníci zadrželi podezřelé nákladní auto. Zachránili tak lví mládě před nelegálními obchodníky

Fotografie: Depositphotos

Celním policistům se podařilo zachránit neobvyklého tvora. V jednom chladicím voze totiž objevili lví mládě, které se řidič snažil propašovat přes hranice.

Obchod s exotickými zvířaty kvete. Web Ananova teď přinesl zprávu o malém lvíčeti, které se snažili pašeráci vyvézt z Rusa, a to v chladicím voze. Celníci však jejich záměry překazili a mládě zabavili. Než se dostalo do odborných rukou, policisté si s ním na celní stanici i pohráli. Lvíček naštěstí nebyl zraněn a pozornost důstojníků si evidentně užíval.

Malý lev byl v chladicím prostoru nákladního auta

Podezřelý náklaďák zastavili 4. prosince celníci na hranicích s Kazachstánem v ruském Orenburgu. K jejich překvapení se v chladicím prostoru nacházelo mládě lva. Řidič nebyl schopen doložit ke zvířeti žádné právní ani veterinární dokumenty a nebyl ani schopen vysvětlit, proč a kam zvíře převáží. Malý lvíček tak skončil v kanceláři na celní stanici.

Na zveřejněných záběrech je vidět, jak jsou policisté z nečekaného návštěvníka nadšeni. Upřímně, kdy se vám stane, že si můžete pohrát se lvíčetem? Na zem mu položili deku, aby mládě neprochladlo, a všichni si jej přišli alespoň pohladit. Jeden z policistů také porovnává lví tlapku se svou dlaní a ukazuje jeho drápy. Lvíče si toto mazlení a pozornost evidentně užívá.

Převzalo si jej středisko pro divokou zvěř

Úřady uvedly, že lvíček je v dobrém zdravotním stavu a nový domov najde ve středisku pro divokou zvěř.Vzhledem k nedostatku informací o původu zvířete a přítomnosti známek pašování byli pachatel a zvíře předáni zaměstnancům Ministerstva pro vnitřní záležitosti v okrese Pervomajsky v oblasti Orenburg,“ uvedla podle GreenWire Federální služba pro veterinární a fytosanitární dohled v Orenburgu.

Celá vesnice věděla, že byl pouliční pejsek na pokraji smrti. Dívka jako jediná přišla s geniálním nápadem

Podle deníku Blesk se nelegální obchod s divokými zvířaty nevyhýbá ani České republice. Dokonce je uvedena na seznamu šesti evropských zemí, které jsou konkrétně spojovány s pašováním tygrů asijských. Oficiálně je u nás v soukromých rukou chováno asi 500 velkých šelem. Skutečné číslo však bude podle úřadů mnohem vyšší. Podívejte se také na úžasné pouto mezi lvicí a jejím zachráncem, o kterém jsme na SvětěKreativity psali.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]