Celá vesnice věděla, že byl pouliční pejsek na pokraji smrti. Dívka jako jediná přišla s geniálním nápadem

Fotografie: Austrumi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Dobrovolnice vymyslela zajímavý způsob, jak pomoci nebohému zvířeti, které se vlivem svého osudu bálo přiblížit k lidem. Věřila, že svým neobvyklým chováním přiláká jeho pozornost.

V Evans Creek v USA se několik let pohyboval bezdomovec, místním obyvatelům nebyl cizí, naopak. Mnoho z nich vědělo, že s ním žije také jeho pes, který ale v poslední době nepůsobil zdravým dojmem. Velkým problémem byl ale případný odchyt tohoto tvora, velmi se totiž bál lidí a odmítal se ke komukoliv přiblížit. Dobrovolníci, kteří se rozhodli mu pomoci, si s tímto problémem nevěděli rady.

Rozhodla se pro riskantní řešení, doufala, že zabere

Kdykoliv, když se někdo ke psovi snažil přiblížit, bylo vidět, že je zvíře vyděšené a jeho stres stále narůstá. Podle webu Planetapl mu dobrovolníci ze záchranné organizace nechtěli způsobovat další stres, proto se rozhodli pro jiné řešení. Nejprve se snažili vyhladovělého psa vylákat na jídlo, bohužel ale ani toto se nesetkalo s úspěchem. Strach z lidí byl u něho silnější než potřeba jíst.

Amanda dostala ale ještě jeden nápad, který by mohl zabrat. Rozhodla se, že zkusí zacílit na zvědavost, která je psům velmi blízká. Lehla si tedy na zem a zůstala nehybně ležet. Trvalo dlouhých 15 minut, než o ni pes začal mít zájem. Postupně se k ní ale začal přibližovat a svým nosem zjišťovat, co se to děje. Po několika dlouhých minutách se pes otočil a vrátil do lesa.

Dívka byla sice promrzlá, mise byla úspěšná

To, co se stalo, byl přesně Amandin záměr. I přesto, že dlouhou dobu ležela na zemi a byla promrzlá, byla se svou misí spokojená a slavila úspěch. Pes se k ní přiblížil, očichal ji a tak věděl, že její pach ani její osoba nejsou nic nebezpečného. Po chvíli tedy své chování opakovala, pes se k ní skutečně opět přiblížil, Amanda se tedy začala pomalu pohybovat. I přesto, že pohyb psa znepokojil, vytrval a Amanda po čase byla schopná jej odchytit a odvézt do bezpečí.

Z kontejneru na elektroodpad se ozývalo hlasité mňoukání. Policisté následně zjistili, že se jedná o hračku

Na sociální sítí Facebook byl následně celý jeho příběh zveřejněn spolu se statečným chováním dobrovolnice. Pes prošel veterinární prohlídkou a dostal pořádně najíst, což bylo něco, co rozhodně potřeboval. Kromě podvýživy byl u psa diagnostikován zánět uší a kůže. Nyní je ale v dobrých rukou. Nejedná se o jediný případ zachráněného zvířete, který jsme čtenářům deníku SvětKreativity přiblížili. Nedávno jsme psali o psovi z ulice, kterému záchrana změnila život.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]