Manželé si konečně koupili vysněný dům. Už 2 roky platí hypotéku, ale nemohou se nastěhovat. Původní majitel je podvedl

Fotografie: Horakvlado / Creative Commons / Attribution 2.0

V naprosto bezprecedentní situaci se ocitl jeden mladý pár. Koupil dům, platí hypotéku, ale nastěhovat se nemůže již téměř dva roky.

Nádherná vilka obklopená palmami v blízkosti kalifornského pobřeží. Sen, který si nemůže splnit každý. Mladým manželům se však povedlo našetřit dostatek peněz a zbytek ceny pokrýt hypotékou. Těšili se, jak se do vysněného domu nastěhují. To se však dodnes nestalo, protože se původní majitel stále neodstěhoval.

Naplánované to měl zřejmě již při prodeji domu

Říkáte si, jak je něco takového vůbec možné? Do celého případu se totiž nešťastně zamotala pandemie koronaviru, během níž se v Kalifornii změnila pravidla pro vystěhování osob. Co by za normálních okolností vyřešila velice rázně a rychle policie, je nyní nemožné. Původní majitel si tak užívá peněz z prodeje svého domu, zároveň ho však neustále obývá. Tak to by se asi líbilo každému.

Ve videu níže se můžete podívat, jak se zoufalý pár snaží dostat do své nemovitosti. Bouchají na dveře, volají, ale majitel neotvírá nebo je odhání s tyčí v ruce. Opakované návštěvy a žádosti o to, aby dům opustil, jsou marné. Původní majitel je v domě zabarikádovaný a s manželi nechce komunikovat. Oba si myslí, že to měl naplánované už od samého začátku.

S podobnou situací se za 20 let praxe nesetkal

Realitní makléř Chris Taylor řekl, že se s podobným případem se nesetkal za celou téměř dvacetiletou kariéru: Udělali jsme naprosto všechno, co se dalo, abychom podobné situaci předešli,“ říká makléř. Se změnou zákona během pandemie však počítat nikdo nemohl. Ten říká, že během pandemie nesmí být nikdo vystěhován z domu, a to z jakýchkoliv důvodu.

Manželé argumentují tím, že dům koupili ještě na začátku pandemie, kdy tento zákon nebyl v platnosti, přesto jsou úředníci i policie na vychytralého muže krátcí. Oslovený právník je přesvědčen, že zde došlo k podvodnému jednání. Muž věděl, že se musí vystěhovat. Dokonce měl sbalené věci v krabicích a před manželi předstíral, že je v podstatě na půl z domu. Když proběhl převod peněz, už s ním však nikdo nehnul.

Vypadni z mého domu!

Manželé nesmí vstoupit ani na pozemek před domem. Upozornil je na to šerif, dopustili by se nezákonného jednání. Pozemek je mimochodem značně neudržovaný. Původně nádherný trávník s krásnými palmami je nyní plný plevele a rostliny postupně žloutnou a uvadají. Na závěr videa ještě vidíme, jak se majitele snaží vyburcovat i reportér, nikdo však neotvírá.

„Co byste vzkázala tomu muži?“ ptá se reportér zoufalé ženy. S odpovědí neváhá ani chvíli: „Vypadni z mého domu!“ Manželé doufají, že brzy dostanou do rukou nové zbraně, které jim umožní tohoto bezcitného podvodníka z jejich domu vyprovodit. Ne, vždy jdou věci tak, jak bychom si přáli, ale snad se tato rodina už brzy do svého vysněného domu nastěhuje.

Zdroj: Insideedition