Malý domek na kolečkách má jen 20 m², ale důmyslně využitý každý kout. Nabízí vše, co je k životu potřeba

Fotografie: Depositphotos

Tento dům je splněným snem manželů, kteří se rozhodli radikálně změnit životní styl. Zbavili se majetku a začali znovu. Svého rozhodnutí nelitují.

Andrew a Gabriella Morrisonovi už byli unaveni svým obyčejným životem, oba cítili, že potřebují změnu, a to radikální. Rozhodli se tedy potlačit strach a vyjít vstříc novým zítřkům. Prodali většinu svého majetku a začali od začátku. Zjistili, že mají dost toho, že v životě je všechno o penězích, půjčkách, splátkách, úřadech, majetku a tak dále. Přišel čas na změnu životního stylu. Nyní nemohou být šťastnější.

Dvojnásobné náklady za stavbu dobu

„Posledních 20 let se pohybuji v oblasti stavitelství a ze zkušenosti mohu říct, že zaplatit někomu, kdo vám postaví dům, zdvojnásobí celkové náklady,“ říká Andrew. Proto se pár rozhodl postavit si menší dům svépomocí – a ne jen tak ledajaký. Dům měl stát na kolečkách, aby bylo možné ho přemisťovat. Stavba pojízdného domu, jenž má ve výsledku pouhých 20 m2, započala.

Možná si říkáte, že takto malý dům nemůže obývat 1 člověk, natož 2 nebo i celá rodina. Omyl. Je to možné, pokud se všechno dobře propočítá a využije se každý kout. Je až neuvěřitelné, co Andrew a Gabriella dokázali z těchto pár metrů čtverečních vytěžit. Zde mají vše, co potřebují, aby fungovali jako v běžné domácnosti se zcela jinou velikostí.

Malý dům nabízí vše, co potřebujete

Mají plně vybavenou kuchyň, koupelnu, ložnici a velice důmyslně vytvořené úložné prostory. Celý vnitřek vás skutečně mile překvapí. Nádherná kuchyně se spoustou místa na pracovní desce. Velká ložnice s okny, do níž dojdete po schodech nahoru, propouští dostatek denního světla.

Jak můžete vidět na videu níže, chytrých řešení pro ukládání věcí existuje neskutečné množství. Pod schody se nachází spousta polic, jež nabízejí úložný prostor. Místo jídelního stolu zde najdete desku se dvěma židlemi s výhledem z okna, hned vedle pohovku pro odpočinek. Dům je sice malý, ale může konkurovat větším obydlím. Nabízí vše, co k životu potřebujete, aniž byste měli pocit stísněnosti.

Prohlédněte si dům na níže uvedeném videu:

Zdroj: Jyllands-posten

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]