Marinovaná cibule je pochoutka, která se hodí nejenom k masu

Marinovaná cibule ukazuje, jaké další zajímavé využití tato na první pohled obyčejná zelenina může mít. A hodí se k mnoha věcem. Třeba k masu, stejně jako do salátů, ale i do sendvičů. Navíc je cibule sama o sobě zdravá, a tak její konzumací prospějete svému tělu. A co vše budete na tento recept potřebovat koupit a udělat?

Ingredience jsou jenom 3

Marinovaná cibule vás rozhodně zaujme svou celkovou jednoduchostí. Aby se vše povedlo, budou potřeba jenom 3 ingredience. A to takové:

  • 500 g červené cibule
  • 250 ml vinného octa
  • 140 g cukru

Nejenom červená cibule

Náš recept počítá s využitím červené cibule, ale pokud ji nemáte, je možné použít jak tu žlutou, tak i tu bílou. Nebo můžete být ještě o něco kreativnější a vaše nakládaná cibule může vzniknout hned ze tří daných druhů najednou.

Cibuli si nakrájejte

Jako první je nutné si cibuli nakrájet. A to tak, že ji nejprve oloupete, potom ji překrojíte na polovinu a následně začnete krájet půl-kolečka, která by měla být pokud možno tenká. Ty poté rozeberete na jednotlivé vrstvy a vložíte do misky.

Nachystejte nálev

Když máte hotovou cibuli, připravte si nálev. Na něho budete potřebovat vinný ocet a také cukr. Vše dejte do hrnce a začněte postupně ohřívat. V případě zájmu lze nálev obohatit třeba i bobkovým listem, novým kořením, či černým pepřem. Nálev postupně zahřívejte, dokud se nezačne vařit. Když je cukr rozmíchaný, můžete sporák vypnout.

Zalijte cibuli

Cibuli dejte do uzavíratelné zavařovací sklenice a zalijte ji horkým, vařícím nálevem až těsně po okraj. Víčko však do ruky neberte, ale nechte ji otevřenou.

Otevřenou sklenici s naloženou cibulí nechte na kuchyňské lince odpočívat do doby, dokud její teplota neklesne na 20 až 30 stupňů.

Máte hotovo

Potom může být nakládaná cibule uzavřena víčkem a uložena třeba do lednice, kde vám vydrží po celou dobu, co ji budete průběžně konzumovat. A to jak samotnou, tak třeba i k masu, k pečivu a dalším pokrmům.