Matematická hádanka, která způsobila hádky na sociálních sítích

Chcete potrápit své mozkové závity a pobavit se? Tato netradiční matematická hádanka je velkým hitem internetu. Zkuste ji také. Na první pohled vypadá velmi jednoduše, ale je třeba říci, že zdání klame. Jakmile nad ní začnete výrazněji přemýšlet tak zjistíte, že není až tak samozřejmá, jak se může na první pohled zdát. Je tu řada věcí, které vás potrápí.

Matematická hádanka, která rozděluje společnost

I takto o ní můžeme mluvit. To proto, že až 90 procent lidí odpoví špatně. Přitom jsou přesvědčeni o své pravdě, a tak vznikají velké hádky. Sociální sítě jsou toho jasným důkazem. Proto doporučujeme jediné: hájit svůj výsledek až ve chvíli, kdy si jím budete skutečně stoprocentně jisti.

Jdeme na to!

Podívejte se na obrázek. Co na něm vidíte? Ano, jsou to koně, jsou to podkovy a také boty. V tom je tato matematická hádanka unikátní, jelikož kombinuje jednoduché obrázky, které dohromady dávají určitý součet. A co je vaším následným úkolem? To je celkem jasné. Správně určit součet poslední rovnice. Tak už tušíte, nebo ne?

Jak na to? Nahrazujte obrázky čísly

Jaký je ideální postup tohoto příkladu? Nejlépe bude, když budete jednotlivé obrázky postupně nahrazovat čísly. A to takovými, aby vše vycházelo. Po několik zkoušeních se dostanete na ta správná. A vyřešení posledního příkladu bude hračkou.

Tady je správný výsledek

Zajímá vás, jak tato matematická hádanka dopadla a jaký je správný výsledek? Ještě jednou si vše zkontrolujte a až potom čtěte dále. Kolik vám tedy vyšlo? Pokud to bylo číslo 21, tak vám gratulujeme. Je to správný výsledek. Pokud to bylo něco jiného, udělali jste chybu a bude nutné začít počítat znovu. A nebojte, jistě se vám to podaří. Pokud ne, rozhodně nemusíte zoufat. Jak jsme zmínili výše, 90 procent lidí tuto hádanku také neuhádne. Není to nic špatného, jelikož každý může mít talent na něco úplně jiného.

Věc by tedy byla:
Kůň = X
Podkova = Y
Boty = Z

Nyní musíte věnovat pozornost obrázku a změnit výkresy na písmena. Rovnice tedy vypadají takto:
X + X + X = 30
X + 2Y + 2Y = 18
2R – 2Z = 2
Z + X * Y =?

Buďte opatrní! Je důležité nepředpokládat, že Y a Z neznamenají dvě podkovy nebo dvě boty. Každé písmeno představuje pouze jeden prvek: jak je vidět v poslední rovnici. Po dosažení tohoto bodu musíte začít oddělovat neznámé. První rovnice je nejjednodušší.

Kroky jsou následující:
X + X + X = 30
3X = 30
X = 30/3
X = 10

Jdeme dále a nahradíme písmeno X číslem 10 získaným dříve.
10 + 2Y + 2Y = 18
10 + 4Y = 18
4Y = 18-10
4Y = 8
Y = 8/4
Y = 2

Třetí rovnice platí pro písmeno Z. To se provádí takto:
2 * 2 – 2Z = 2
4 – 2Z = 2
-2Z = 2-4
-2Z = -2
Z = -2 / -2
Z = 1

Vysvětlením všech neznámých je výsledek problému:
1 + 10 * 2 =?
1 + 20 =?
21 =?
Číslo 21 je správný výsledek.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]