Matka 4 dětí žije bez výčitek 12 let na sociálních dávkách: „Je to pohodlné. Nestydím se za to, že dojím stát.“

Fotografie: Depositphotos

Dostávat peníze a přitom nechodit do práce je snem téměř každého člověka. Tato matka od 4 dětí může říct, že se její přání splnilo díky využívání nastavení sociálního systému.

Ve Spojených státech je sociální pomoc federální program určený na podporu rodin, jejichž příjem je na nebo spíše pod hranicí chudoby. V roce 2019 byla roční výše sociální dávky stanovena na 25 750 dolarů, v přepočtu asi 566 000 Kč pro 4člennou rodinu. Tato 30letá matka 4 dětí bez výčitek svědomí žije na této podpoře již 12 let.

Život na dávkách ženě nevadí

„Vyhovuje mi to,“ uvedla matka 4 dětí. Bez výčitek svědomí tímto způsobem žije již 12 let. Pro získání sociální podpory musela prokázat, že jako rodina žijí pod hranicí chudoby. Nyní si takto „vydělává“ už několik let a údajně se cítí dobře. Tento program je neuvěřitelně užitečný pro mnoho rodin. Bohužel někteří mají tendenci systém zneužívat.

Matka si užívá peníze za nic

Kiara, matka 4 dětí, je zcela závislá na federálních grantech a domnívá se, že s touto pomocí není potřeba hledat si zaměstnání. Vyhovuje jí pocit, že každý měsíc dostává peníze od vlády, aniž by musela něco dělat. Naprosto jí takový způsobe života vyhovuje a nevidí na něm nic špatného.

Fotografie: Pexels

Na otázku, zdali si myslí, že obchází nebo podvádí sociální systém, Kiara klidně odpověděla, že ne. Kromě toho i prodává potravinové stravenky za peníze, tudíž si „vydělává“ peníze za poukázky, které jsou dalším benefitem od státu. Je důležité poznamenat, že žena je fyzicky a duševně naprosto v pořádku a je schopna najít si zaměstnání. To, že nepracuje, je zcela jejím rozhodnutím.

Statistiky jsou alarmující

Tento případ může znít až hrozivě. Když uvážíte, že v roce 2012 přibližně 35 % americké populace žilo ze sociálních dávek, nabízí se děsivá otázka-kolik rodin podvádí systém a tím odebírá přístup k sociální péči těm, kteří skutečně nejsou schopni pracovat, ať už z fyzických nebo psychických důvodů?

Zdroj: Fabiosa

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*