Matka měla profily na sociálních sítích plné dětských fotek. Po hrůzném nálezu na internetu vše smazala

Fotografie: Verryb / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Až 75 % rodičů sdílí fotografie svých dětí na sociálních sítích. Jednou z nich byla i známá influencerka. Ta se teď však rozhodla své děti kompletně vymazat.

Katarina Strode na svém TikToku i dalších sociálních sítích zveřejňuje fotografie a videa svých dětí už od jejich narození. Po celou dobu byla zastánkyní tohoto přístupu. Pak se jí však doneslo, co se s některými fotkami jejích dětí děje. Změnila názor, omluvila se a přidala se k menší skupině rodičů, kteří své děti na sociálních sítích nevystavují. A má k tomu dobrý důvod.

Na sítích jsou od narození

25letá Katarina Strode ze Severní Karolíny v USA udělala ze svých dětí hvězdy ještě před jejich narozením. Jenom na TikToku má přes 50 000 sledujících a u některých příspěvků i miliony zhlédnutí. Záběry 4leté dcery a 3letého syna její sociální sítě přetékají. Příspěvky, ve kterých si děti hrají na hřišti nebo si užívají na pláži, se staly plně veřejnými. Katarina nepředpokládala, že by někdo mohl tyto záběry zneužít.

Pak ji však jedna známá vlogerka upozornila na to, že fotografie jejich dětí si stahuje neznámý muž. Poté je vkládá na sociální sítě a sám se pasuje do role jejich rodiče. „Doslova mi z toho běhal mráz po zádech. Nikdy mě nenapadlo, že by si lidé, kteří by mohli ublížit mým dětem, mohli ukládat jejich fotografie do svých telefonů a dělat si s nimi, co chtějí,“ řekla Katarina pro NYPost.

Jeptišky na tento den už nikdy nezapomenou. Odložené dítě jim změnilo život

Promazání fotek jí zabralo hodiny

Po poradě se svým manželem pak strávila dlouhé hodiny tím, že mazala všechny příspěvky a fotografie, na kterých se objevovaly její děti. Dalším děsivým aspektem do budoucna může být také rozvoj umělé inteligence. Ta umí využívat skutečné obrázky a příspěvky z internetu a poté je přetvářet na základě přání uživatele. Fantazii se meze nekladou. Jistě si umíte představit, jakým způsobem by mohly být obrázky dětí zneužity.

@katarinastrode another disclaimer: if you post your kids I do not care 🫶🏼 #kids #kidssafety #kidsonline #kidsontiktok #momlife #momthoughts #mom ♬ original sound – Katarina ✨

„Různá individua dokážou vzít jakoukoliv fotku a přetvořit ji do čehokoliv – dokonce i tak, aby děti vypadaly jako dospělí. Je to bláznivé,“ dodala k možnostem AI zděšená matka. Tato technologie by mohla potenciálně narušit centrální sledovací systém, který blokuje materiály týkající se sexuálního zneužívání dětí, a ztížit určení, zda je fotografie skutečná, nebo vytvořená. Rozhodnutí je určitě na každém, ale je dobré vědět, že záběry vašich dětí mohou být lehce zneužitelné. Na SvětěKreativity se můžete podívat na ukázku toho, co už dnes AI umí.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]