Umělá inteligence překreslila postavy seriálu „Přátelé“ do podoby malých batolat

Fotografie: the_ai_dreams / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Umělá inteligence umí čím dál více věcí. Pokud dostane správné instrukce, vytvoří třeba známé osobnosti, které vypadají jako batolata. Toto vás opravdu rozesměje.

Manželský pár z Itálie si trošku pohrál s umělou inteligencí. Použil software Midjourney a nestačil se divit, jak dokonalé obrazy jim AI vrátila. Velmi rychle se učí a dokáže zobrazovat fascinující umělecká díla. Podívejte se, jak se jí podařilo ztvárnit hlavní postavy z oblíbeného sitcomu Přátelé, když dostala zadání, aby vypadaly jako batolata.

Zvládne vytvořit úchvatné obrázky

Přístup k umělé inteligenci dnes mohou mít všichni a mnoho lidí už jejích výhod začalo využívat v každodenní práci. Dokáže rychle vyhledat informace, pomůže s korekturou textu, jazykovým překladem, plánováním nebo statistickou analýzou. To je jen malý výčet dovedností, které AI ovládá – a stále se zdokonaluje. A to i na poli zpracování obrazových dat.

Máte konkrétní představu nějakého obrazu, ale v životě byste ho nenamalovali? Pak můžete svou představu popsat umělé inteligenci a nebudete se stačit divit, jak kreativně a profesionálně se zadaného úkolu zhostí. Podobně si pohráli i italští manželé Luca a Anna Allievi, které zajímalo, jak by některé osobnosti vypadaly jako batolata.

Podívejte se na výsledné obrázky Rachel, Chandlera, Moniky, Rosse, Phoebe a Joeyho z oblíbeného seriálu Přátelé. No není to dokonalé a legrační? Začalo to jako hra, něco, co jsme dělali pro zábavu. Obrázky jsou opravdu realistické,“ uvedl Luca, který byl sám překvapený tak dobrým výsledkem. Manželé vytvořené obrázky sdíleli na sociálních sítích, aby se nad nimi pobavili i ostatní.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený AI Dreams (@the_ai_dreams)

Lidé se nad fotkami baví

Získat takto dokonalý konkrétní obraz však není tak jednoduché. Sami musíte být dostatečně kreativní, abyste AI uměli svou představu dobře popsat. Musíte volit správná slova, a dokonce záleží i na jejich pořadí. S trochou trpělivosti však můžete dosáhnout podobných výsledků. Manželé nenechali stranou ani jiné známé osobnosti, a tak se na jejich účtu můžete podívat na dětské podoby Donalda Trumpa, Borise Johnsona, Leonarda DiCapria nebo Brada Pitta.

Po zveřejnění těchto obrázků vzali fanoušci jejich účet útokem a zapojili se do čilé diskuze. Všichni se shodli na tom, že je to opravdu pobavilo. „Tato stránka mi zlepšila den!!! Bolí mě tváře ze smíchu a úsměvu, jak je to rozkošné,“ napsal jeden z komentujících. Ačkoliv se v poslední době diskutuje i o nebezpečnosti umělé inteligence a že je potřeba ji nějakým způsobem kontrolovat, pokud by se využívala jen k ulehčení práce a zábavě, pak je to opravdu výborný kreativní nástroj. Posuďte sami, jak se jí ztvárnění známých herců povedlo.

Zdroj: NDTV

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]