Když se zaměříte na detail této fotografie, zjistíte, že je zde něco navíc

Občas se na sociálních sítích, ale i obecně na internetu objeví zvláštní fotografie, nad kterými zůstává rozum stát. Bohužel dnešní moderní doba již nahrává i různým fotomontážím, proto je někdy složité rozpoznat, co je opravdové a co je pouhý klam. Zkušení grafici a foto montéři to však jsou schopní rozeznat většinou na první pohled. Svět je zkrátka plný překvapivých snímků. Jedním z nich je tento rodinný, který se zprvu nejeví nijak neobvykle.

Rodinná fotografie s podivným detailem

Když se zadíváte na tuto rodinnou fotografii, na první pohled na ní asi neobjevíte nic zvláštního. Jedná se o obyčejnou pětičlennou rodinu s dětmi, která se na zahradní houpačce rozhodla udělat si fotografii do alba. Když se ale zaměříte na konkrétní detail na snímku, zarazí vás.

Ještě jste jej stále neobjevili? Poradíme vám. Zaměřte se na levou část fotografie a na ruku malé holčičky, co sedí z kraje zahradní houpačky. Na její paži totiž můžete spatřit něčí dlaň, otázkou však zůstává, čí tato ruka je.

Matka totiž drží malé miminko v náruči, otec má ruku položenou na houpačce a nedosáhne na dceru na kraji a její malá sestra má ruce v klíně.

Umělecký počin grafika?

Je to opravdová záhada, nebo jen umělecký počin grafika, či foto montéra? Jak již bylo uvedeno, dnešní doba umožňuje s fotografiemi provádět neuvěřitelné věci. Lze do nich přidat prvky, které zjevně se snímkem absolutně nekorespondují, nebo je zakomponovat tak, že se nikdo nevšimne jejich nadbytečnosti a vypadají realisticky. Svět je plný překvapení.

Začíná se snad stírat hranice mezi klamem a skutečností? Vnímání reality je zkrátka velice individuální věc. Někdo je schopen uvěřit čemukoliv a jiný je zase až příliš podezíravý. V dnešní době se rozhodně vyplatí brát některé informace s velkou rezervou a případně je nejlepší si je i ověřit.