Spatřila červenou čáru na paži své dcery. Mohla zemřít, případ není ojedinělý. Vyplatí se zkontrolovat děti

spojené ruce muž žena nemocnice
Fotografie: Freeimages

Lidé by si měli všímat i těch nejmenších změn na svém těle, občas to může být velice vážné. Matka si všimla červených čar na těle své dcery a začala jednat.

Shani Martin si všimla červené čáry na paži své dcery Nikki. Zeptala se jí, zda-li spala s rukou nějak pod sebou a dcerka jí odpověděla, že ne. Po chvíli se od ní dozvěděla, že měla na ruce štípnutí od komára. To Shani znepokojilo a radši s ní odjela na pohotovost. Tam po sérii mnoha testů zjistili, že má holčička infekci lymfatického systému. Na nic nečekali, podali jí silná antibiotika, která ihned zabrala. Nemoc zvaná lymfangitida je velmi nebezpečná, jelikož napadá lymfatický systém, který odvádí infekci pryč z těla.

Nemoc postupuje rychle

„Pokud se neléčí, mohou nastat komplikace a stav se může stát velmi vážným,“ říkají lékaři. „Projevuje se červenými čarami na těle. To naznačuje, že se infekce šíří a razí si cestu do lymfatického systému. Pokud se to rychle vyléčí, odezní to s pomocí antibiotik.“ Shani naštěstí neváhala a do nemocnice jela rovnou, tudíž Nikki dostala antibiotika do dvou hodin. Tak si zachránila život. Shani apeluje na rodiče, aby si takových věcí na dětech všímali a nepodceňovali je. „Pokud si všimnete červené sledovací čáry alias lymfangitidy, jděte k lékaři na naléhavou kontrolu,“ říká.

Jiná maminka sdílela podobný příběh. Její syn, osmiletý Ewan Ruddy, jel na výlet do zoo a zranil si ruku. Po týdnu od nehody se mu na ni objevilo červené znaménko, to naznačovalo sepsi. Po chvíli se prokázalo, že záhadné znaménko sleduje Ewanovu žílu. Dle lékařů zabije sepse ročně v Anglii kolem 15 000 lidí. Aby se jí člověk zbavil, je potřeba léčba antibiotiky. Není důležité ovšem vědět to, jak nemoc léčit, nýbrž i jak jí předcházet. Člověk si nevybere, zda-li komár bude či nebude infikovaný, ale jsou zde způsoby, jak riziko snížit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tiny Hearts (@tinyheartseducation)

Prevence je základ

Je dobré začít na krátko ostříhanými a čistými nehty. To hlavně kvůli tomu, že má člověk tendence se škrábat, když ho něco bodne. Další skvělou vychytávkou je nošené dlouhého oblečení. Tudíž na turistiku tričko s dlouhým rukávem a kalhoty s nohavicemi až na zem. A pokud máte již na sobě nějaký škrábanec či otevřenou ránu, vyhněte se koupání v přírodních vodách. A pokud se přeci jen stane, že se v ní vykoupete, nebo že vás něco kousne, tak ránu okamžitě umyjte teplou vodou s mýdlem. I takto málo stačí, aby člověk zabránil lymfangitidě.

Zdroj: The Sun

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*