Matka přihlásila svého syna na konkurz, obratem byl vyřazen, protože má Downůw syndrom, to je ale nezastavilo

V současné době už téměř nic není tabu. A neměl by to být ani Downův syndrom. Ne každý je k němu tolerantní. Bohužel. Zobrazujeme anorexii, lesbické páry i lidé s nejrůznějšími anomáliemi, které se leckdy považují za sexy (například mezírka mezi zuby). Svět reklamy slouží k tomu, aby lidem podsouval chuť koupit si nějaký produkt, a proto v nich nejčastěji vidíme modelky a modely dokonalých tvarů. Co se ale stane, když se modelem chce stát dítě, které má Downův syndrom?

Modeling není jen pro štíhlé a krásné

V dnešní době se může stát modelkou i dívka kypřejších tvarů. Existují modelingové agentury, které mají pouze takové dívky. Vždyť většina lidí na světě nemá míry modelek z módních časopisů. Navíc spousta z nich prochází retuší, takže si mladé dívky zbytečně dělají komplexy. Cílem reklamy ale bohužel není zobrazovat svět, jaký ve skutečnosti je. O tom se přesvědčila mladá maminka, když přihlásila svého syna do výběrového řízení.

Reklama na dětské oblečení

Tuto maminku zaujalo, když jedna společnost s oblečením pro děti, vypsala konkurz na výběr dětských modelů. Velmi se tímto nápadem nadchla, a tak neváhala a poslala jim také fotku svého syna. Společnost Oshkosh B’Gosh, která konkurz vypsala, však jejího syna okamžitě z výběrového řízení vyřadila s vyjádřením, že hledají dítě „bez zvláštních potřeb“. A to matku velice naštvalo. Má snad Downův syndrom být jediným důvodem k tomu, aby se její syn nemohl stát modelem?

Požadavky společnosti byly splněny

Všechny požadavky, které společnost na dítě vypsala, malý Asher splňoval. Měl tu správnou výšku, barvu vlasů i očí, jaké chtěla. Meagan Nash (stejně jako kterákoli jiná matka) považovala svého syna za krásného. Její patnáctiměsíční syn měl však podle oděvní společnosti jeden problém – chromozom navíc.

Matka se s tím nesmířila

Reagan se rozhodla jednat. Nechala svého syna vyfotografovat a fotku sdílela na Facebooku. K fotografii napsala: Udělejme změnu! Sdílejte, aby všichni viděli Ashera! Fotka získala více než 100 000 liků. Začala spolupracovat se společností Changing the Face of Beauty a zdůraznila, že to její syn odmítl pracovat pro Oshkosh B’Gosh, ne naopak!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]