Matku se synem vyhodili z letadla. Důvod dojímá k slzám

Fotografie: Depositphotos

Někdy v dětství jsme se všichni naučili, že poukazovat na povrchní rozdíly je neslušné a zbytečné. Posádka letadla společnosti American Airlines to však zřejmě nepochopila.

Žena z Jižní Karolíny se ozvala poté, co ji s jejím malým synem letecká společnost vyhodila z letu, a to kvůli neškodné kožní vadě. Jordan Flake se chystala se synem navštívit manžela, jenž pobýval na vojenské základně v Texasu. Těsně před odletem letadla požádal stevard další 2 pasažéry v její řadě, aby vstali. Chtěl si s Jordan promluvit v soukromí. Ptal se na její a chlapcovu vyrážku a na to, zda má nějakou dokumentaci od lékaře a povolení k letu.

Genetické kožní onemocnění zvané ichtyóza

Jordan Flake a její syn Jackson trpí genetickým onemocněním zvaným ichtyóza. Někdy se nazývá „rybí kůže” a způsobuje, že se odumřelé kožní buňky na těle hromadí v suchých a šupinatých chuchvalcích. Podle Nadace pro ichtyózu a příbuzné typy kůže se každý rok narodí asi 16 000 dětí s touto chorobu. Navzdory znepokojivým stopám, které může onemocnění zanechat na kůži pacienta, není nakažlivé.

Matka seděla na palubě letadla z texaského El Pasa do Dallasu, kam letěla navštívit manžela v armádě před jeho nasazením. Náhle k ní přistoupil zaměstnanec společnosti a požádal muže sedící vedle Jordan, aby opustili svá místa. Pak se matky tiše zeptal na její vyrážku a na to, jestli má od lékaře povolení k letu. Vysvětlila mu, že se jedná o ichtyózu, tedy genetické onemocnění kůže, které sdílí se svým synem.

Den vzácných onemocnění

Vrátil se s omluvou, že nebudou moci letět a musí vystoupit z letadla. Společnost AA sice zařídila nový let s upgradem a vrácením peněz, ale Jordan je stále rozrušená ze svého bolestného setkání. Nikdy dříve nepotřebovala povolení k letu od lékaře, protože její stav samozřejmě nepředstavuje pro nikoho jiného žádné riziko.

Jordan vyhození z letu dne 28. února obzvlášť rozrušilo, na tento den totiž připadá Den vzácných onemocnění. „Nikdy v životě jsem nebyla tak ponížená,” napsala. Šťastný Den vzácných onemocnění! Přestaňte být ignoranti a udělejte si čas na to, abyste naslouchali lidem! Neměla bych toto vůbec vysvětlovat,” dodala na svém facebookovém profilu. Letecká společnost se Jordan omluvila ve veřejném prohlášení a uvedla, že její tým zahájil vyšetřování této záležitosti.

Zdroj: USA Today

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*