Místo, kde kočky usínají, je důležitější, než se může na první pohled zdát

Fotografie: Pexels

Kočky jsou zázračná stvoření, což nám dokazuje nejen mytologie, ale také jejich samotná povaha. Jsou totiž velmi záhadné a často obtížně čitelné.

Přesto mohou být pro nás život velkým přínosem, a to proto, že mají neuvěřitelný dar vycítit problém v našem těle. Nestává se často, že by se kočka přišla dobrovolně k člověku pomazlit. Pokud se tak ale stane, měli bychom si pozorně všímat jejího chování. Může nám totiž mnohé naznačit, a to ne o povaze kočky, ale o nás samotných.

O kočkách se totiž traduje, že mají speciální smysl, který dokáže detekovat zdravotní problém v našem těle. Pokud se tedy rozhodne na nás usnout, měli bychom zpozornět. 

Fotografie: Pexels

Kočka je oblíbeným domácím společníkem již po staletí

Pokud se k nám kočka přiblíží, projevu tím svoji náklonnost. Velmi často můžeme pozorovat, že se nám tře o nohy a u toho si spokojeně přede. Kočky jsou jedinečné v tom, že se nedají ovládat a vycvičit tak, jako psi. U toho si v ojedinělých případech nemůžete být jistí, jestli své chování provádí proto, že je mu vaše přítomnost příjemná, nebo vás prostě jen poslouchá. To se vám s kočkou nestane.

Kočka také velmi často vyhledává ke svému spánku zdroj tepla. Můžeme ji tedy mnohdy vidět u topení, televize, ale i v posteli svého majitele. A právě tato skutečnost vedla k několika objevům a teoriím.

Fotografie: Pexels

Jedna z nich tvrdí, že kočky spí na věcech svého majitele proto, aby z nich absorbovaly negativní energii. To nám pomůže nejen ke zlepšení psychické stránky, ale také nám tím kočky uleví od bolesti. A tuto skutečnost lze jednoduše přenést i na části našeho těla. Pokud si tedy kočka ustele přímo na nás, něco se nám tím snaží naznačit. Z našeho těla si kočky nejvíce libují na místech, jako je hrudník, záda nebo hlava. To ovšem hned nemusí znamenat, že máme v této oblasti zdravotní problém. Jedná se totiž o místa, kde je z nás cítit největší teplo, proto se nelekejme, když si na nich naše kočka ustele.

Pro kočku nejsme predátorem, ale potřebným ochráncem 

Díky tomu, že vyhledávají zdroj tepla, mohou velmi často detekovat místo zánětu nebo zvýšené tělesné teploty. A to mnohem dříve, než tuto tělesnou změnu postřehneme my sami. Ze stejného důvodu si kočka lehne na naše břicho v případě, že máme žaludeční obtíže. V klidu naopak mohou být těhotné ženy.

Pokud si kočka ustele na jejich břiše, neznamená to, že je něco v nepořádku. Naopak, cítí teplo, které je kvůli miminku v oblasti našeho břicha ve větší frekvenci než u jiných částí těla. Starou lidovou moudrost, která říká, že kočka spí tam, kde to bolí, je tedy potřeba brát se značnou nadsázkou.

Fotografie: Pexels

Kočka ale může tato místa vyhledávat z mnohem jednoznačnějších důvodů. Buď pro ni mohou být zdrojem tepla, nebo z nich absorbuje vůni svého majitele. Díky tomu, že jsme mnohem větší než kočky, působíme na ně ochranitelským dojmem a budíme v nich pocit bezpečí a jistoty. To je důležité hlavně u malých koťat odloučených od své matky. A přesně to je důvod, proč se kočky v naší blízkosti tak rády zdržují.

Pokud nejsme v jejich blízkosti my, vyhledávají místa, kde se nejčastěji vyskytujeme a která jsou nejvíce načichlá našim pachem. Zde se cítí bezpečně, a mohou tedy v klidu usnout. 

Zdroj: TheSprucePets