Mladík vzal svou těžce nemocnou matku na cestu kolem světa. Po jejich návratu se všichni nestačili divit tomu, co se stalo

Fotografie: Freepik

O tom, že pouto mezi matkou a synem je jedno z nejsilnějších, které existuje, není pochyb. Občas nám ale osud do cesty připraví překážky, se kterými se musíme poprat.

Své o tom ví i Sean z Irska. Již od mala měl s maminkou moc hezký vztah a tak ho nikdy nenapadlo, že budou muset společně čelit takto silné zkoušce. To, jak se ale ke své matce zachoval, je až obdivuhodné. Sean se totiž v dospělosti rozhodl, že Irsko není místem, kde by chtěl strávit zbytek života a odstěhoval se do Itálie. Jeho maminka byla ale v Irsku velmi spokojená a tak zde zůstala. Pravidelně si telefonovali a dokonce se i navštěvovali. Před 4 lety ho ale překvapila nečekanou informací.

Fotografie: Pexels

Zpráva o nečekané a nevyléčitelné chorobě

Mary byla diagnostikována Alzheimerova choroba. Seana tato zpráva zpočátku zaskočila, nakonec se ale rozhodl jednat. Bohužel v Itálii již měl zařízený svůj nový život a to včetně práce, ale i rodiny. Nemohl se tedy přestěhovat za maminkou a trávit s ní více času. Místo toho ale začal pravidelně cestovat, poupravil si pracovní dobu a maminku navštěvoval každých 14 dní.

Bohužel se ale její stav začal opravdu zhoršovat a zbytek rodiny začal uvažovat o umístění Mary do domova s pečovatelskou službou. To bylo rozhodnutí, které si nepřála ani Mary, ale ani Sean. Rozhodl se, že musí nějak zasáhnout. 

Fotografie: Pexels

Mamince najal zdravotní sestry, které se o ni staraly 24 hodin denně a to jen proto, aby mohla zůstat ve svém domácím prostředí. Věřil, že tím průběh nemoci zpomalí. Bohužel ani tento krok Mary nepomohl a nijak pozitivně se na jejím zdravotním stavu nepodepsal. Rozhodl se tedy, že s maminkou stráví co nejvíc volného času to jde a ukáže jí ještě všechny možné krásy světa, co dosud neviděla. Za pomoci a asistence zdravotních sester se rozhodl se svojí nemocnou maminkou procestovat svět. Jejich cesta vedla do Říma, ale i do Dublinu.

Klid, ale i uzdravení našla v Nepálu

Jakmile se začalo blížit období zimy, Sean maminku vzal do teplejšího podnebí. Bylo až neuvěřitelné, že Maryin zdravotní stav se začal náhle zlepšovat. Sean tomu nemohl uvěřit, ale zároveň nemohl být šťastnější.

Svoji maminku miloval a nedovedl si představit, že by tu s ním již nebyla. Maryiny pokroky vedly až k tomu, že začala znovu mluvit a chodit, což byly aktivity, kterých se doma již dávno vzala. Sean tedy v cestování se svou maminkou nepolevil a ukázal jí dokonce i krásy Afriky, Nepálu, ale i pravé italské hory. 

Fotografie: Pexels

A právě v Nepálu Sean zjistil, že jeho maminka je zpět. Po dlouhých měsících boje s nemocí, kdy se jen díval na to, jak se maminka postupně ztrácí před očima, před ním najednou seděla ta stejná žena, která ho dlouhé roky vychovávala. Dokonce se začala učit nový jazyk, což Sean, ale ani doktoři nečekali.

Během dlouhé nepřítomnosti v Itálii se Seanovi rozpadl jeho vlastní vztah, ale i pracovní pozice. Sean si je ale vědom, že jen díky tomu zachránil život své mamince. A to je něco, co je nenahraditelné a nikdy tohoto rozhodnutí nelitoval. Dokazuje to jen to, že pouto matka a syn je opravdu neuvěřitelně silné. 

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]