Mléčný dort bez pečení musí ohromit každého. Chutí i jemností

Hledáte recept na výjimečný dezert? Tento mléčný dort vás zaručeně nezklame. Pomocí receptu ho zvládnete na první pokus. Výsledkem bude dezert, který jak skvěle vypadá pro své jednotlivé vrstvy, tak i dokonale chutná. Pojďme na to.

Nachystejte si základní suroviny

Pro větší přehlednost jsme si jednotlivé suroviny rozdělili do několika kategorií, aby bylo přesně jasné, k čemu jsou dané z nich určené. Začněme těmi na základ, tedy na těsto. Potřeba bude:

 • 200 g suchých sušenek
 • 50 g másla
 • 100 ml mléka
 • 3 lžíce kakaa
 • 100 g cukru

Když máte ingredience na těsto nachystány, podívejte se na to, co budete potřebovat na vrstvu krémovou. I tady má mléko hlavní roli. Potřebovat budete toto:

 • 300 ml mléka
 • 2 lžíce citronové šťávy
 • 180 g másla
 • 100 g cukru moučka
 • 200 g kondenzovaného mléka
 • 1 špetka soli
 • 4 lžíce krupice
 • Kůru z poloviny citronu

Celé mléčný dort je zakončen tím, že je na něm bohatá vrstva čokoládové polevy. Aby se vám povedla i ta, bude nutné si připravit toto:

 • 100 g čokolády
 • 50 ml mléka
 • 50 g másla

Začíná se mléčným krémem

Tento mléčný dort se od řady dezertů rozhodně liší i tím, že se u něho nezačíná těstem, ale krémem. Vše odstartuje mléko, které nalijete do hrnce a začnete ho ohřívat. Potom přidáte špetku soli a dále také krupici. Tuto směs vařte, dokud nebude dostatečně hustá.

Potom ji sundejte z tepla a nechte ji lehce vyhladit. Následně přidáváte jak šťávu, tak i kůru z citronu. Po tomto kroku následuje vmíchání másla, které by mělo být povolené a mít pokojovou teplotu. Potom přidejte i cukr a mixérem zajistěte, aby měla hmota podobu hustého krému.

Na závěr jen třeba přidat také kondenzované mléko, které do hmoty lehce zamícháte, díky čemuž ji mírně zředíte a ona se stane také podstatně hladší.

Na závěr opět použijete mixér a svůj mléčný krém ještě jednou důkladně promícháte, díky čemuž by se měl stát jak hladkým, tak i nadýchaným.

Na závěr přikryjte mísu potravinovou folií a krém dejte odpočívat do ledničky, kde se také jednoduše vychladí na požadovanou teplotu.

Nyní můžete připravovat těsto

Když se vám krém chladí, můžete se pustit do přípravy nepečeného těsta na mléčný dort. Začněte opět mlékem, do kterého přidáte kakao a vše rozmícháte. Doplníte cukrem a za stálého míchání zahříváte, dokud se ingredience nerozpustí a dokud nevznikne homogenní hmota. V tu chvíli přidáte na kousky nakrájené máslo a stále mícháte.

Potom odstavte ze sporáku a můžete se věnovat sušenkám. Ty stačí nalámat a vhodit je do mixéru. Ten několikrát zapnete, aby se sušenky rozsekaly na malé kousky, ale aby z nich nebyl prášek. Potom jednoduše obě ingredience spojte. Smíchejte sušenky s kakaovou mléčnou tekutinou a mělo by vzniknout zajímavé těsto.

Sestavte svůj dort

Když je těsto na mléčný dort hotové, můžete začít sestavovat výsledek. Nepečené těsto patří na dno klasické dortové formy o velikosti 24 centimetrů. Tu ještě před tím vyložte igelitem, aby se dort nelepil.

Těsto důkladně rozetřete do stran, upěchujte ho a zajistěte, aby mělo dokonale rovný povrch. Jedině tak vytvoříte dokonalý základ, díky kterému bude váš dort dobře držet tvar.

Jakmile je těsto na svém místě, můžete se pustit do aplikace krému. Ten použijte všechen, co máte a také se snažte rozhrnout ho do stran a zarovnat na povrchu. Takto dejte základ dortu na 2 až 3 hodiny do lednice, aby dobře ztuhl.

Na závěr poleva

Když je dort zchlazený, můžete ho vyndat a zahájit přípravu polevy. Ta je snadná. Čokoládu vložíte do hrnce a začnete ji pozvolna rozpouštět. Když k tomu dojde, přidejte ostatní ingredience a promíchejte.

Na závěr polevu nalijte na dort a rovnoměrně rozprostřete do rovné vrstvy, až do krajů. Opět je i zde důležitá přece jenom určitá pečlivost.

Po aplikaci polevy vezměte formu a znovu ji umístěte do lednice. Je třeba, aby dokonale zchladla i čokoládová poleva na povrchu.

Po vychlazení můžete konečně servírovat. Dort opatrně vyndejte z formy a sundejte i igelit. V tu chvíli už byste měli vidět jeho zajímavé vrstvení.

Vezměte ostrý nůž, lehce ho nahřejte, aby nelámal čokoládu, a už můžete vyříznout jeden trojúhelníček. Ten naservírujte a ochutnejte.