Množení růží podle rad zkušených zahradníků. K úspěchu postačí jen několik ingrediencí

Množení růží nemusí být složité. Důležité je jejich zakořenění. S tím vám pomohou triky zkušených zahrádkářů. A jak už to bývá, není třeba se obávat jakýchkoliv složitostí. Postačí jenom několik správných postupů a výsledek se dostaví velmi rychle. Zkuste to také.

Základem jsou kvasnice

Používáte je na pečení? Tak je použijte také při pěstování, tedy lépe řečeno při množení růží. 100 g čerstvých kvasnic rozpusťte v 1 litru vody. Vše uzavřete v nádobě a nechte při pokojové teplotě odpočívat po dobu 24 hodin. Až potom je připravený ke správnému použití. Následně už stačí do daného roztoku vložit seříznuté stonky růží a nechat je být. Budou postupně nasávat kvasnicovou vodu což povede k tomu, že se začnou objevovat první kořeny. Za zhruba 14 dní udělejte nový kvasnicový roztok a růže do něho přendejte. Efektivita růstu kořenů bude podstatně lepší.

Zkusit lze také med

Mažete si ho na rohlík nebo chleba? Možná nevíte, že pomůže i vašim růžím. Na jeden litr vody je potřeba jedna lžíce medu. Tu v tekutině rozpusťte a nechte odpočívat po dobu nejméně 12 hodin. Následně už je to stejné, jelikož do nádoby vložíte stonek růže a počkáte, dokud nezakoření. I takto jednoduše lze realizovat množení růží. Pokud se voda výrazně odpařuje, doplňte ji a můžete přidat i menší lžičku další dávky medu. Zkrátka a jednoduše je třeba udržovat množství tekutiny i účinných látek.

Využít můžete známé aloe

Máte doma tuto rostlinu, která je skvělým pomocníkem v případě kosmetických i zdravotních problémů? Pokud ano, pamatujte že vám pomůže i s vašimi zahrádkářskými úspěchy. Postačí, když do nádoby s litrem vody přidáte 10–20 kapek šťávy z aloe. Následně vložte růže a čekejte, až se začnou objevovat kořeny. Po týdnu přidejte dalších 10 kapek aloe a takto postupujte pravidelně v týdenních intervalech až do doby, dokud nebude kořenový systém tak silný, že růže začnete sázet.