Moudří zahrádkáři dobře vědí, proč jsou brambory důležité při pěstování růží. Vhodné i pro náročné odrůdy

Fotografie: Vlastní tvorba

Růže jsou krásné květiny, které mnoho žen dostává jen tak nebo k různým událostem. Tyto rostliny si můžete vypěstovat i doma. Stačí najít bramboru a pustit se do práce.

Na světě je obrovské množství milovníků růží. Lidé je pěstují na zahradě, dávají je jako dárek nebo jako malou pozornost. Růže je krásná rostlina, díky které dokáže mnoho lidí vyjadřovat své pocity. Nemusíte ji ale pouze jen darovat, protože si ji můžete i vypěstovat. K tomu budete potřebovat několik věcí.

Fotografie: Freepik

Věci, které budete potřebovat při pěstování

  • růže
  • brambory
  • plastové lahve
  • zeminu
  • nůžky
  • truhlík / květináč

Jak začít s množením růží

Jestliže byste si chtěli růže rozmnožit a mít jich na zahrádce ještě více, připravte si nejprve věci, které k této činnosti budete potřebovat. Brambory, které si nachystáte, by měly být dostatečně velké a hlavně zdravé. Na bramborách se nesmí nacházet ani klíčky, to by mohlo celé pěstování růží překazit. Následně si nastříhejte stonky růží, které by měly být 15 až 20 cm dlouhé. Ze stonku odstraňte listy, květy i trny a spodní část stonku seřízněte šikmo.

Pracujte s rostlinami opatrně

Při práci s rostlinami buďte opatrní, abyste ji nějak nepoškodily. Až budete mít připravené stonky růží na množení vezměte k ruce brambory a do každé udělejte menší díru. Ta by neměla být skrze celou bramboru, ale jen tak, aby v ní růže držela. Poté stonky růží zapíchněte do brambory a ujistěte se, že se nekývají. Do vhodného květináče si dejte substrát pro pěstování rostlin a zasaďte do něj bramboru se stonkem růže. Nakonec znovu zasypejte substrátem.

Fotografie: Pexels

Jakmile budete mít takto zasazené stonky, lehce zalijte zeminu a stonky růží přikryjte plastovou lahví. U té stačí odříznout její hrdlo nebo použít větší sklenici. Jakmile uběhne týden od zasazení stonku, opět zalijte rostlinu. Stonky nechte přikryté zhruba jeden měsíc. Po této době by mělo dojít k tomu, že se stonky zakoření v květináči a rostlina bude silnější. Při používání této metody máte větší jistotu, že se růže uchytí a brzy se budete moc těšit z nových květin.

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*