Mramorová kuchyňská pracovní deska levně a snadno za jedno odpoledne

Díváte se na svou kuchyni a říkáte si, že by to chtělo změnu? Rekonstrukce kuchyňské linky včetně nové pracovní desky je poměrně nákladná záležitost. A nejen, že to finančně může zatížit rodinný rozpočet, je s tím spojená fůra práce.

Nicméně změnit vzhled vaší kuchyně můžete již za jedno odpoledne. Pokud vaše kuchyňská linka i pracovní deska nadále dobře slouží a jde vám pouze o vzhled, pak není potřeba přistupovat k razantní změně. Stačí vzít vhodnou barvu, štětce a pustit se do díla.

Dvířka kuchyňské linky můžete případně i otapetovat omyvatelnou tapetou. Dnes existují různé možnosti, jak prodloužit životnost kuchyňské linky a ze staré vykouzlit super moderní, že budete mrkat. V módě jsou dnes křídové barvy. Stačí pár technických úprav, kdy třeba místo skřínky necháte v horní části jen poličky anebo sundáte dvířka i ve spodní části kuchyňské linky a místo dvířek použijete závěs nebo necháte prostor otevřený a dáte vyniknout proutěným košíkům. Změnit vzhled kuchyně není nic složitého.

Jak vytunit kuchyňskou pracovní desku

A co s pracovní deskou, aby se nemusela měnit kompletně za novou? I tady je prostor pro experimenty. Má-li pracovní deska vady na kráse, je potřeba je nejdříve „ošetřit“. Zatmelit dírky, hluboké rýhy, škrábance. Použití tapety není v tomto případě moc praktické, lepší je barva. Dnes je v módě mramorová kuchyňská pracovní deska. Vy ji můžete mít také, tedy design mramoru.

Deska zůstane stejná, ta, která vám do teď sloužila. Stačí si jen koupit za zhruba 2700 Kč set (Giani Marble Countertop Paint Kit), který se skládá ze tří kroků. Jedná se o bezpečnou a vodou ředitelnou barvu s nízkým zápachem. Jak takové natírání vypadá se můžete podívat v přiloženém videu. Pokud se vám nápad líbí, směle do proměny vaší kuchyně – přejeme hodně štěstí.

Video návod na mramorovou kuchyňskou desku

Obrázky: imgrez.com