Kuchařské triky, díky kterým bude každý králem své kuchyně

Chcete být v kuchyni jako doma a chcete, aby se vám vše podařilo? Pokud ano, naučte se kuchařské triky známých šéfkuchařů. Ti tak částečně odhalují svá tajemství. Dokonalé jídlo nemusí být spojeno jenom s talentem a s jejich chutí, ale klidně i s tím, že vědí, co a jak mají dělat. Podívejte se, co od nich lze okopírovat.

Stačí trocha koření

Když servírujete třeba brambory, nebo bramborovou kaši, vylepšete tuto přílohu pomocí zelených bylinek. Zlepší jak vzhled, tak i chuť. Obyčejná příloha dostane nový rozměr.

Použijte ovoce

Mezi zajímavé kuchařské triky patří i možnost použití ovoce. Nemáme na mysli ananas na pizze, nebo broskev na kuřecím plátku. Máme na mysli třeba šťávu z grepu, citronu nebo pomeranče. Řadu jídel skvěle ochutí.

V jednoduchosti je krása

Jak na dresink na salát? Zapomeňte na ty, kde jsou desítky ingrediencí. Stačí nasekat čerstvé bylinky, použít trochu oleje, citronovou šťávu a základní bylinková zálivka je na světě.

Oloupejte česnek

Potřebujete oloupat česnek? Tak položte stroužek na prkénko, na něho položte plochu nože a bouchněte. Slupku jednoduše sundáte. A pokud česnek lisujete, loupat ho vůbec nemusíte. Udělá to za vás lis.

Mouka na maso

Chcete na grilovaném mase vytvořit zajímavou chutnou krustu? Tak ho před tepelnou úpravou lehce obalte v troše mouky. Toto můžete použít u steaků, ale i u ryb. Třeba známý pstruh po mlynářsku je na tom založen.

Uzené je pomocník

Uzené maso z udírny je pomocníkem k tomu, abyste vašemu jídlu dali zajímavé kouřové aroma. Je to mnohem lepší postup, než používat různé chemické varianty z lahví.

Nebojte se vína

Při vaření používejte víno. Pokud jde o omáčky k masu, hodí se víno červené. Pokud jde o ryby, rizota nebo těstoviny, použijte bílé. Nechte vyvařit alkohol a budete překvapeni chutí, kterou dostanete.

Skladujte olivy správně

Milujete olivy? Nikdy by se neměly skladovat jenom tak na sucho. A nálev nemusí být jenom slaný. Stačí voda s trochou jablečného, nebo bílého octu. Prospěje to jejich chuti.

Snižte pálivost papriček

Mezi kuchařské triky patří i postup, kdy snížíte pálivost chilli papričky, nebo feferonky. A to tak, že z ní eliminujete všechna semínka, která jsou v tomto směru nejhorší.

Pozor na houby a sůl

Houby nikdy nesolte před tepelnou úpravou, jelikož by začaly nadměrně pouštět vodu. Sůl berte do ruky až poté, co jsou tepelně upraveny. Podobné postupy se často doporučují také u jater.

Uklízejte hned

Jak udržet kuchyni stále dokonale čistou? Uklízejte hned. Nečistoty nestihnou zaschnout a tak půjdou dolů téměř okamžitě. Stačit vám bude klidně i obyčejná papírová utěrka.

Tuk je nositelem chuti

Bojíte se tuku? Rozhodně nemusíte, jelikož ten je nositelem chuti. Mnoho jídel se bez trochy tuku udělat nedá. Nehledě na přirozenou tučnost potravin. Právě proto chutnají mnohem lépe, než řada takzvaných zdravých jídel.

Fotografie: Pixabay