Viacheslav Minchanin pochází z Minsku, avšak s manželkou se nakonec přestěhoval do vesnice opodál. Tady ještě rekonstrukce potřeba nebyla. Nemovitost pořídil, jelikož toužil být totiž v blízkosti přírody. Po čase tedy objevil starý a opuštěný vesnický obchod, který ho natolik oslovil, že jej nakonec koupil. Dům nebyl v dobrém stavu, a tak byla nutná rekonstrukce. Tu muž zvládl více méně sám, což se jeví vzhledem k jeho zdravotnímu stavu jako obdivuhodné. Viacheslav se totiž ocitl na invalidním vozíku.
Z vlastní firmy prostor na bydlení
Když se Viecheslav s manželkou konečně přestěhovali do nového, přetvořili domek na firmu, která se zabývala výrobou vůní do interiérů. Podnikání se však příliš nedařilo, a tak byl muž nucený živnost ukončit. Rozhodl se tedy z nemovitosti o rozloze 85 metrů čtverečních vytvořit kompletně nové bydlení pro svou rodinu. To ale nebylo tak jednoduché.
Trvalo celé dva roky, než dostal povolení k tomu, dům z bývalého obchodu postavit. Mnoho věcí zvládl v rámci rekonstrukce sám. Složitější činnosti pak přenechal raději řemeslníkům.
Co ale manžele překvapilo, byla velká vlna solidarity od místních spoluobčanů. Viecheslavovi někteří lidé ochotně s přestavbou pomohli, tudíž se dočkal výsledku mnohem dříve, než čekal.
Jak se rekonstrukce povedla?
Přestavba prostorného domku se velice vydařila. Viecheslav nemá v interiéru žádné bariéry, proto se po domě pohybuje daleko snadněji než v předchozím bytě.
Bydlel totiž v panelovém domě, což byla komplikace s invalidním vozíkem. Nyní může kdykoliv vyjet na zahrádku a kochat se okolní přírodou. Místnosti působí velmi útulně a prosvětleně díky velkým francouzským oknům.
Vybavení obydlí je skromné a praktické. Nikde nic nepřebývá a vlastně ani nechybí. Mladí manželé jsou zde spokojení, a především pak Viecheslav, který si tohle bydlení vysnil. Vše se mu nakonec splnilo podle jeho představ.
Fotografie: RealtOnliner