Našel miniaturní vajíčko, které si odnesl domů. Po 2 týdnech ho čekal pohled jako z jiné planety

Fotografie: Dan / Creative Commons / Attribution 2.0

Tento muž opravdu miluje ptáčky. Kromě jejich chovu se však věnuje i jejich líhnutí. Všichni tak mohou vidět úžasnou cestu, na jejímž začátku je jedno malé vajíčko.

Postarat se o malé štěně nebo koťátko, to dá práci. Málokdo si však vyzkoušel, jaké to je postarat se o miniaturního ptáčka, který se vylíhne ze skořápky. Péče je to mimořádně náročná, ale výsledek opravdu stojí za to. Alwyn Wills ukazuje všem tento zázrak vylíhnutí holátka i jeho dlouhou cestu, než se z něj stane dospělý ptáček, který se s radostí rozletí.

Vajíčko neměl kdo vysedět

Jeho videa mají na YouTube miliony zhlédnutí a není se co divit. To, co natáčí, je totiž mimořádně fascinující. Ve videu níže se můžete podívat, jak mravenčím úsilím vypiplal andulku z malého vajíčka. Vajíčko tehdy náhodou našel ve zverimexu. „Majitelka mi řekla, že matku právě prodala. Naštěstí mi vajíčko ráda dala,“ uvedl Alwyn podle webu BoredPanda.

Zkušenosti s líhnutím už měl z minulosti, nikdy však prozatím nezkoušel líheň pro tak miniaturní vajíčko. Neměl tušení, jestli se vůbec bude schopen postarat o tak malinkého ptáčka. Rozhodl se však, že to zkusí. Vajíčko přinesl domů, uložil ho do krabičky od sirek, kterou vystlal vatou, a tu položil do líhně. Teplo a světlo líhně mělo napomoci rodícímu se ptáčkovi.

Nastěhování nového majitele domu narušil hrozivý objev na půdě. Muž ihned volal policii

Udržet mini ptáčka při životě bylo opravdu náročné

Nejprve se nic nedělo. Za dva dny, když vajíčko nasvítil, všiml si, že se uvnitř něco děje. Na vylíhnutí si však musel počkat dlouhých 19 dní. Tehdy přišel k líhni a viděl, že skořápka je popraskaná. Sledoval, jak se miniaturní ptáček snaží ze sevření skořápky vyprostit. Trochu mu s tím pomohl a pak přišla ta nejnáročnější část. Musel toto miniaturní holátko udržet při životě.

„Alwyn krmil malého ptáčka mlékem a pozorně sledoval jeho růst. Postupem času se andulka vyvinula v nejmenší a nejkrásnější, jakou kdy viděl,“ uvádí web Newly. Když bylo nejhorší zažehnáno, věděl Alwyn, že ptáčci milují společnost. A tak se vydal do zverimexu, aby koupil ještě jednu andulku. Nakonec se ukázalo, že koupená andulka je tatínkem jeho malého svěřence.

Na závěr videa se tak můžete podívat, jak se tyto dvě andulky společně přivítají a zdá se, jako by poznaly, že je pojí příbuzenský vztah. I když papoušci nejsou zase tolik rozšíření domácí mazlíčci, vězte, že i s nimi se dá prožít mnoho krásných okamžiků. Na SvětěKreativity jsme například psali o papouškovi, který zpívá malému miminku.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]