Muž se pustil do přestavby domu bez povolení manželky. Když se vrátila, měl co vysvětlovat. Tohle nečekala

Fotografie: Myotus / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Když se Darius dostal do věku 40 let, lékaři mu diagnostikovali rakovinu. Jako by toto neštěstí nestačilo, přišel o práci, tedy i o všechny peníze. Původně si přitom užíval života.

Byl spokojeným manželem a také otcem dvou dětí. Od chvíle zjištění své diagnózy však cítil, že jiskra života a nadšení pro existenci pomalu vyprchává. I když se tedy setkal s řadou proher, rozhodl se udělat ještě něco speciálního pro vlastní rodinu. Tajně si proto vytvořil plán na to, jak promění dvorek svého domu. To mu dodávalo nový elán pro boj proti rakovině. Darius si totiž už dlouho myslel, že prostá plocha vedle domu vypadá docela neutěšeně. Využil tedy příležitosti.

Překvapení pro manželku

V rámci této akce vytvořil perfektní hřiště pro své děti a také něco pro svou ženu. Nejdříve si udělal online průzkum, pak sestavil i malý model. S tímto v ruce už měl Darius naprosto jasnou představu toho, co chce vlastně vytvořit. Svou manželku následně překvapil výletem do New Yorku o délce 5 dní. Jakmile odjela, ihned se se svými dcerami pustil do intenzivní práce. Obě mu zaprvé pomáhaly, zadruhé ho povzbuzovaly. Celý projekt ho však stál poměrně málo.

Náklady na materiál hradili sousedé, přátelé i rodina coby dárek k jeho narozeninám. Při pohledu na konečnou podobu celého projektu je třeba uznat, že Darius i dcery odvedli naprosto fantastickou práci. On navíc vrátil do svého života jiskru a nový elán pro boj se zákeřnou nemocí. „Děti svůj nový prostor prostě milují. Moje žena si zamilovala náš dvorek a tráví na něm spoustu času. Já se teď cítím spokojený. Jsem moc rád, že jsem tohle postavil.“

Novomanželé překvapili všechny přítomné netradiční svatební hostinou. K jídlu podávali McDonald’s

Splněný sen a nový elán

„Celá ta věc mi dodala odvahu bojovat dál. Další stránkou věci je, že jsem si splnil jeden ze svých snů. K boji s rakovinou tak můžu přistoupit s klidnější myslí,“ napsal Darius na svém blogu. Při boji s rakovinou je obecně potřeba nepodléhat depresím ani beznaději. Optimismus, smích a dobrá nálada jsou pro celý život těmi nejlepšími lékaři. Hodně lidí je však podceňuje. Manuální činnosti jsou v tomto ohledu vynikající cestou k dokázání si, že člověk tu ještě k něčemu je.

Nejhorší, co se dá udělat, je rezignovat na jakoukoli možnou budoucnost. Kdokoli nemocný nebo v dalších stavech může mít nejlepší prostředky i podporu okolí. Jakmile se ale vzdá sám, jeho tělo snáze akceptuje veškeré problémy. Už staří mistři bojových umění opakovaně říkají, že všechno je v mysli. Tělo a jeho stavy jsou pak jen důsledkem. V naší hlavě začínají strasti i radosti.

Zdroj: Webniusy

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*