Bál se, že manželky bojový pes novorozené dceři ublíží. To, co se stalo, bylo mimo jeho představivost

Fotografie: SyalAntilles / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Jakmile majitelé psů očekávají příchod miminka, bojí se reakce zvířete. Tento muž se chtěl svého pejska zbavit, ale když uviděl reakci zvířete, rozmyslel si to.

Každý, kdo někdy vlastnil nebo vlastní pejska, jistě ví, že mít doma takové zvířátko přináší hodně starostí í radostí. Pokud se člověk o zvíře dobře stará a dopřává mu veterinární péči i dostatečný výcvik, může být pes ve velmi dobré kondici a velmi dobře vychován. Někteří lidé se ale obávají reakce svých zvířat na to, když by si domů měli přivést malé dítě. Tento muž to měl podobně a chtěl to vyřešit tím, že psa dá pryč. Jakmile ale přišel s novorozencem domů, rozmyslel si to.

Příchod dítěte přináší hodně starostí

Pokud se pomine to, že před příchodem miminka na svět zažívá maminka hodně stresové období, tak oba dva rodiče se vždy velmi těší na to, až si budou moci poprvé pochovat své dítě a začnou se o něj starat. S příchodem dítěte na svět ale vznikají povinnosti a starosti, které mohou zažívat jen rodiče. Tito rodiče se báli toho, jak zareagují jejich psi na novorozeně po příchodu domů.

Zvířata většinou reagují roztomile

V momentě, kdy lidé přinesou své miminko domů poprvé, jej dávají jako první očichat svým zvířátkům. Vždy je ale potřeba dávat velký pozor na to, jak zvíře reaguje. Pokud má člověk doma dobře vychované zvíře, které má ke svým majitelům respekt, většinou vše probíhá hladce. Tento muž měl ale velké obavy kvůli tomu, že měl doma ženu, která si pořídila dva pitbuly a on těmto psím rasám příliš nevěřil.

Muž nikdy nevěřil psům

Tento muž jménem Greg nikdy nevěřil psům a ani nevěřil lidem to, když mu někdo řekl, že je jeho pes slušně vychován. Vždy počítal s tím, že se zvíře může zachovat nepředvídatelně a majitelé takových zvířat nemohou ovládat chování svých psů. Když tedy začal žít se svou ženou, naučil se trochu žít s vlastním psem Samem a se psem od přítelkyně Zackem. Stále jim ale nevěřil, a ještě více se obával chvíle, kdy se narodí jeho dcera.

Greg měl velké obavy z chování psů

Když se blížil datum porodu Gregovi dcery, začínal být muž hodně ve stresu a jeho žena jej neustále uklidňovala. I přesto jí ale Greg řekl, že pokud někdy Zack zavrčí na holčičku, dá ho pryč. Ve chvíli, když oba rodiče přivezli jejich novorozenou holčičku poprvé domů, tak ji oba dva psi očuchávali a neustále olizovali. Zack byl ale více dotěrný a Greg jej musel dokonce odstrčit, aby už přestal.

Zack se choval jako hlídač

Od chvíle, kdy byla malá holčička doma, se od ní Zack téměř nehnul. Greg si velmi rychle začal uvědomovat, že Zack je její velký ochránce a dítě velmi miluje. Pokaždé, když bylo miminko na zemi na dece, tak u ní Zack ležel a měl na ní položenou tlapu. Gregův pes Sam holčičku naprosto ignoroval a nevšímal si jí. Postupem času, jak malá holčička rostla, tak na ní vždy čekal Zack u schodů, aby mohli jít společně spát a samozřejmě, že Zack spal v posteli vždy s holčičkou, aby jí byl nablízku.

Pitbul na louce

Greg se stresoval zbytečně

Od této chvíle bylo Gregovi i jeho ženě jasné, že tento ochránce tu bude pro jejich malou holčičku až nadosmrti a měli velkou radost. Zároveň si Greg uvědomil, že by měl začít trochu více věřit svým vlastním psům a neměl by mít zlé předsudky jen kvůli tomu, že se jedná o plemeno, které se považuje za bojové.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]