Na dobré skutky se nezapomíná. Žena měla možnost poděkovat zdravotní sestře, která se o ni starala, když jí bylo nejhůř

Fotografie: Freepik

Obrázek, který obletěl celý svět. Zdravotní sestra drží v náruči miminko s popáleninami. Nyní se po letech mohly obě ženy z fotografie znovu setkat.

Každý máme v životě anděla strážného. Nemusí ho znát, nemusíme ho vidět, ale víme, že tady je. Amanda Scarpinati měla to štěstí, že toho svého znala. Alespoň z fotografie. Když byly Amandě pouhé 3 měsíce, utrpěla popáleniny čtvrtého stupně, za které byla v dětství šikanována. Pohled na fotografii, kde ji drží v náruči jako miminko jedna ze zdravotních sester, byl pro Amandu vždy útěchou. Teď se rozhodla ženu vypátrat a poděkovat jí.

Popáleniny na obličeji i těle

Amandě byly pouhé 3 měsíce, když sklouzla z pohovky přímo na odpařovač vařící páry. Utrpěla popáleniny na obličeji i těle, které si žádaly několik rekonstrukčních operací během jejího dětství. Děti jsou ale kruté a za svůj vzhled byla dívka často šikanována. Ostatní spolužáci si ji dobírali a posmívali se jí.

V těchto těžkých časech ji vždy držel nad vodou pohled na fotografii nejmenované zdravotní sestry, jak Amandu jako 3měsíční miminko drží v náruči. Uklidňuje ji a dbá na to, aby odpočívala. Obrázek byl zveřejněn ve výroční zprávě Albany Medical Center v roce 1977. „Když mi bylo nejhůř, podívala jsem se na ni a mluvila jsem s ní, i když jsem netušila, kdo vlastně je. Utěšovala jsem se pohledem na tuto ženu, která vypadala tak upřímně. Pečovala o mě,“ uvedla Amanda.

Pátrání se vyplatilo

Po letech se Amanda konečně rozhodla ženu vypátrat. Obrátila se na pomoc sociálních sítí. Když přidala fotografii společně se svým příběhem, její příspěvek se okamžitě stal virálním, až se dostal k tomu správnému člověku. Tím byla Angela Leary, zdravotní sestra ve škole v Delmar v New Yorku, která ihned ženu na obrázku poznala.

Byla to Sue Berger, se kterou Angela pracovala před téměř 40 lety. „Najednou si říkám, můj bože, to je Sue Berger,“ řekla Angela. Rozhodla se Amandě pomoci a skrze svou osobu mohla tyto dvě ženy konečně spojit a umožnit jim po letech se setkat.

Amanda mohla Sue konečně poděkovat

K dojemnému setkání došlo v Albany Medical Center, kde se obě ženy naposledy viděly. Bylo to před 38 lety. „Nemohla jsem tomu uvěřit. Emoce, které mě přepadly, když jsem ji viděla, jsem vůbec nečekala. Bylo to téměř jako objímat svou matku,“ vypráví Amanda. Sue vůbec netušila, že celých 38 let měla na Amandu takový vliv. „Vyrostla z ní tak krásná žena,“ řekla Sue. Podívejte se na milé setkání po letech na níže uvedeném videu:

Zdroj: YouTube / Inside Edition

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]