Na internet unikly znepokojivé fotografie z této školky. Matka 3leté holčičky se stala terčem kritiky

Fotografie: Juandev / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Prohlášení této maminky se stalo virálním. Vysvětlila, proč svoji holčičku posílá do školky ve špinavém oblečení. Ona se osvobodila, udělejte to také.

Všichni rodiče to dobře znají. Udržet dítě předškolního věku v čistotě je opravdu nadlidský výkon. Dříve či později se na jejich oblečení prostě objeví skvrny, které jen těžko vyčistíte nebo nejdou dolů vůbec. Deník GoodMorningAmerica teď zveřejnil výzvu maminky, která bojuje za špinavé oblečení. Podle ní by rodiče, ale i společnost měli přestat vyvíjet tlak na to, aby bylo dětské oblečení čisté. Má to podle ní velmi pozitivní a osvobozující efekt na rodiče i samotné děti.

Pokud máte také kreativní dítě

Matka tříleté holčičky, Marla Branyan, se podělila s ostatními o svůj názor na to, jak by tak malé děti měly chodit oblečené. Povzbuzuje i ostatní rodiče, aby neřešili to, že své dítě pošlou do školky v oblečení, na němž jsou skvrny. Pokud máte stejně jako ona kreativní dítě, které si nedává pozor, na jeho oblečení bude spousta skvrn od nejrůznějších fixů a barev.

Marla uvedla, že už to přestala řešit. Jak chcete takto malému dítěti vysvětlit, aby si na své oblečení dávalo pozor? „Je nepořádná. Žije si svůj nejlepší život a já ji budu i nadále posílat ve špinavém oblečení, protože si nemůžu dovolit kupovat nové kalhoty každý týden. Prostě nemůžu,“ cituje Marlu deník BoredPanda. Rovněž vyjádřila, jak samu sebe kvůli nevypratelným skvrnám na oblečení zbytečně stresovala.

Rodiče vyjádřili odpor k nepřijatelným fotografiím jídel, která děti dostávají v mateřské školce

Bála se, že ji někdo odsoudí

„Když bylo moje nejstarší dítě malé, soustředila jsem spoustu času a energie na to, abych mu dostala skvrny z oblečení. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem byla poprvé máma s prvním dítětem, že jsem byla jen velmi opatrná, a možná hrál roli pocit, že mě bude někdo soudit, i když to nejspíš ani nebyla pravda,“ vzpomíná dnes již osvobozená matka.

Podle ní je naprosto v pořádku, když dítě do školky pošlete v oblečení se skvrnami, jež jednoduše nejdou vyprat, než abyste kupovali stále nové. A především učitelé, kteří v zařízeních pro děti předškolního věku pracují, s ní více než souhlasí. Sami nabádají rodiče, aby děti posílali do školek v oblečení, které si mohou ušpinit. Děti si mají hrát a učit se, aniž by se musely soustředit na čistotu svého oblečení. Navíc většinu takto malých dětí jde v čistotě udržet skutečně jen stěží.

Podle ní bychom také jako společnost neměli vytvářet na takto malé děti nátlak kvůli jejich vzhledu. „Možná, že když se na to více zaměříme, možná později v životě nebudou tolik zakoušet tlak vrstevníků kolem vzhledu a značkového oblečení a podobných věcí,“ zakončila svou úvahu Marla, která se už špinavým oblečením své dcery nestresuje. Na SvětěKreativity se však můžete podívat na jednoduchou metodu, jak odstranit skvrny z oblečení. Na každou platí něco jiného.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*