Polovina svatebčanů byla vzteky bez sebe. Tato žádost ženicha a nevěsty rozdělila blízké na 2 tábory

Fotografie: Depositphotos

Jak bude vypadat váš svatební den, je čistě na vás. Pokud však plánujete svatbu bez dětí, měli byste k tomuto tématu přistoupit s taktem a respektem.

Svatba je jedním z nejdůležitějších dnů života. Jak bude vypadat a kdo se jí zúčastní, to je čistě na rozhodnutí budoucích manželů. V poslední době stoupá obliba v pořádání svateb, na nichž nejsou přítomny malé děti. Ne každému se tento nápad může zamlouvat. Jak tedy vysvětlit přátelům, aby své malé ratolesti nechali tentokrát na starost chůvě nebo prarodičům a neurazili se?

Rozhodnutí je zcela v rukou svatebního páru

V poslední době roste obliba pořádání svateb bez přítomnosti malých dětí. Představit si výhody takové svatby dokáže určitě každý. Nikdo se nemusí obávat toho, že malé děti budou zdrojem křiku, pláče a jiných „neplech“, které mohou během obřadu natropit. Jejich rodiče si svatbu také moc neužijí, protože se budou soustředit na hlídaní a zajištění jejich bezpečnosti. O nějaké zábavě do brzkých ranních hodin tak v případě rodičů malých dětí také nemůže být řeč.

„Rozhodnutí uspořádat svatbu bez přítomnosti dětí je zcela v rukou svatebního páru. Takové rozhodnutí je plně v pořádku a v souladu s etiketou. Každý pár má právo určit charakter a atmosféru svého velkého dne,“ uvádí web Svatbení . Pokud se tedy rozhodnete uspořádat svatbu bez dětí, máte na to plné právo. Musíte však počítat s tím, že ne všichni hosté budou z vašeho nápadu nadšení.

@samiraradmehr how we told our friends and family no kids at our destination wedding ‍♀️ it’s your day and if you don’t want kids there, don’t feel bad about it! #kidsatwedding #nokidsallowed #nokidsatmywedding #weddingtok #lakecomowedding #destinationwedding #weddingdrama #weddingrules ♬ original sound – Sunshynelove21

Ženich se vykašlal na svou vlastní svatbu. Zhrzená nevěsta okamžitě vymyslela geniální pomstu

S hosty je třeba komunikovat taktně

Informovat o tom, že jste se rozhodli nemít na svatbě malé děti, byste měli už na pozvánce. Takové oznámení by však mělo být taktní. Vyhněte se frázím jako „žádné děti“ nebo „děti nejsou vítány“. „I když milujeme děti, náš obřad a následná svatební hostina jsou určeny pro dospělé. Víme, že někteří z vás cestují s dětmi. V případě potřeby jim na tuto dobu zajistíme chůvu,“ cituje web Goniec z jedné svatební pozvánky, která může sloužit za příklad, jak s respektem informovat pozvané hosty.

Ideální však je, pokud si s každým pozvaným rodičem promluvíte individuálně a vše mu vysvětlíte. Pokud se rozhodnete uspořádat svatbu bez dětí, nečiňte v tomto rozhodnutí už žádné výjimky. Mohli byste se pak dočkat zbytečného dohadování, proč jste jedněm rodičům děti na svatbu povolili, ale jiným ne. Na SvětěKreativity se můžete podívat na úsměvný příklad toho, proč někteří nechtějí na své svatbě žádné děti. Chlapeček si s předáváním prstenů poradil po svém.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*