Na ucpaný odpad neplatí chemie, ale kyselina citronová

Ucpaný odpad je problém mnoha domácností. Nekupujte nebezpečnou chemii, ani neutrácejte za instalatéra. Pomůže něco jiného. Něco, co máte běžně doma a co vyjde na pár korun. Když vyzkoušíte daný postup, váš odpad bude dokonale čistý a voda bude opět odtékat přesně tak, jak by měla. Přitom stačí jedna jediná věc, která stojí pár korun a koupíte ji v každém obchodě.

Ucpaný odpad je problém mnoha domácností

Proč se vůbec ucpaný odpad objevuje? Mnohdy za to můžete právě vy. V kuchyni to jsou zbytky jídla nebo tuky, které se hromadí v odpadu a ten se postupně ucpává. Vše vyvrcholí tím, že voda již neodtéká. V koupelně jsou zase problémem vlasy, vousy a tělesné chloupky. I ty vytvoří neprostupný špunt, který zamezí klasickému odtoku vody. Jak si s oběma problémy poradit?

Na chemii zapomeňte

Mnoho lidí dojde do drogerii a koupí speciální chemii na ucpaný odpad. Ta však nemusí vždy fungovat, nehledě na možná zdravotní rizika. Také nezapomeňte na to, že dané produkty rozhodně nejsou nijak levné. Přitom existuje pomoc, která není žádnou nebezpečnou chemickou sloučeninou a stojí pár korun. Tu když použijete, odpad bude opět dokonale čistý.

Co budete potřebovat?

Tou hlavní věcí je obyčejná kyselina citronová. Prášek, který bez potíží koupíte v jakémkoliv obchodě za pár korun. Aby se odpad vyčistil skutečně dokonale, doporučujeme použít také jedlou sodu. I tu seženete téměř všude a také stojí pár korun.

Jak na to? tady je osvědčený postup

Základem je, aby bylo umyvadlo prázdné. Tedy bez vody. Počkejte až pomalu odteče a potom smíchejte jedlou sodu a kyselinu citronovou v poměru 1:1. Ideální je jeden klasický balíček od každého. Tuto směs nasypte do odpadu a následně ji zalijte jedním šálkem horké vody. Vznikne chemická reakce, která způsobí tvorbu pěny, ale hlavně spustí procesy, které pomohou odpad uvolnit.

Po vytvoření chemické reakce doporučujeme odpad minimálně 20 – 30 minut nepoužívat. Následně ho propláchněte větším množstvím vařící vody a měl by být dokonale čistý. Pokud ne, daný postup opakujte. Na druhý pokus už by mělo být vše v naprostém pořádku.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]