Na úklid domácnosti nejsou potřeba speciální čističe. Postačí běžná jedlá soda

Potřebujete provést důkladný úklid domácnosti, ale nemáte dostatek finančních prostředků na drahé čistící prostředky nebo jen chcete vyzkoušet jinou metodu úklidu? Pokud ano, pomůže jedlá soda. Ukážeme vám jak elegantně a rychle vyčistit kuchyni či jinou místnost pomocí jednoduché metody. Budete sami překvapeni, jak moc je účinná.

Prověřeno miliony uživatelů

Toužíte-li po čisté kuchyni, koupelně či jiné místnosti, nezbývá vám nic jiného než se pustit do pořádného úklidu. Můžete zajít do obchodu a koupit si drahé čistící prostředky plné chemie. Máte také druhou možnost, a tou je použití univerzálního prostředku, se kterým jsou spokojení lidé po celém světě. Dosáhnete s ním naprosto ohromujících účinků a vaše kuchyně bude opět zářit čistotou. Tím zázrakem je obyčejná jedlá soda.

Zázrak jménem soda

Jedlá soda by měla být automatickou výbavou každé domácnosti, neboť má spoustu báječných vlastností. Dokáže nejen dokonale umýt nádobí, ale také pomůže s bělením zubů, či jinými procesy čištění. Pokud jste jedlou sodu ještě nikdy nezkoušeli, doporučujeme vyzkoušet následující triky, které vás zaručeně ohromí.

Triky s jedlou sodou

Kuchyňskou houbičku používáme v kuchyni téměř všichni. Doporučuje se houbičku měnit každé 2 až 3 týdny, neboť se v ní usazuje hromada nečistot a bakterií. Pokud nechcete houbičku neustále měnit a kupovat nové, stačí použít jedlou sodu. Do 1 litru vody přidejte 1 lžíci sody a na 2 hodiny do ní houbu namočte. Vyčistí se a bude opět funkční.

Pomocí jedlé sody vyčistíte také mikrovlnou troubu. Stačí nasypat 1 lžíci sody do šálku vody, vložit šálek do mikrovlnky a na 3 minuty zapnout. Pak jen otřete stěny trouby a máte hotovo. Chcete-li mít čistou toaletu, smíchejte 1 dl octa s 1 lžící sody a směs nalijte do záchodu. Po 20 minutách klasicky spláchněte a hotovo. Máte špinavý sprchový závěs? 1 šálek čistícího saponátu smíchejte se lžící sody a směs vylijte do pračky. Váš sprchový závěs bude opět jako nový zářit čistotou a svěžestí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]