Na vývoj dítěte nemají vliv jenom rodiče. Důležitou roli v něm mají také prarodiče

Mnoho lidí si myslí, že vývoj dítěte ovlivňují jenom jeho rodiče. Pravda je taková, že velký vliv mají také prarodiče. Proč tomu tak je? Důvodů je hned celá řada. Realita současné doby je taková, že ty děti kteří mají pravidelný kontakt s prarodiči se vyvíjejí lépe a dosahují mnohem lepších úspěchů v životě, než je tomu v případě těch dětí, které toto štěstí nemají. A je jedno, zda je to z důvodu smrti prarodičů, nebo je důvodem to, že rodinné vztahy nejsou ideální.

Prarodiče přinášejí každodenní pomoc při péči o domácnost

V mnoha rodinách to funguje tak, že nebýt babiček, byl by s výchovou dítěte velký problém. Prarodiče tak mají velký vliv hlavně při péči o domácnost. Právě oni mohou podat pomocnou ruku ve chvíli, kdy je potřeba uklidit, kdy je potřeba vyprat, nebo třeba nakoupit. Tím, že se podílejí na chodu domácnosti výrazně ovlivňují to, jak domácnost funguje a jak vypadá. Vývoj dítěte probíhá v harmonickém prostředí, kde v podstatě nic nechybí a kde vše klape a kde vše funguje tak, jak by mělo.

Prarodiče jsou nejlepšími kamarády

Prarodiče dítě často nevnímá jenom jako rodinu. Není výjimkou, že jsou pro něho něco jako kamarádi. I to má vliv na vývoj dítěte. Pokud něco provede, je to nejprve prarodič, kterému se dítě svěří. Ví, že ho nečeká tak velký trest a také ví, že babička nebo děda připraví půdu na to, až se půjde s pravdou ven. Dítě se naučí přiznávat se k věcem, které udělalo a které jsou špatné. A to právě proto, že se má komu svěřit a nemusí se obávat velkých následků.

Prarodiče dělají dětem radost

Když je tvrdá výchova, není moc věcí, které by dítěti udělaly radost. Naštěstí jsou tu prarodiče, kteří celou řadu věcí dovolí, nebo celou řadu věcí koupí. A je jedno, zda jde o povolení určité aktivity, nebo o koupi hračky či nějakého pamlsku. Prarodiče dětem jednoduše udělají radost a ti najednou zjistí, že na světě není zase až tak špatně. I to následně ovlivní vývoj dítěte, které bude vědět, že jednou vždy přijde něco, co mu udělá radost.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]