Na změkčení ručníků výrazně pomůže ocet nebo slaná voda

I když jsou staré, rozhodně je nedoporučujeme vyhazovat. Ukážeme vám postup na změkčení ručníků, se kterým budou opět jako nové. Přesvědčíme vás o tom, že to není nic složitého. Mnohdy jenom stačí upravit váš prací program, nebo přidat pár běžných věcí.

Máchání

Po vyprání ručníků nastavte pračku ještě jednou na máchání a ždímání. Budete mít jistotu, že z nich stoprocentně odstraníte veškerý prací prášek, a tak skutečně dojde k efektivnímu změkčení ručníků. Funguje to u starších i nových.

Ocet a jedlá soda

Když perete ručníky, nalijte do nádoby pro prášek šálek octa. Potom ručníky perte klasicky na šedesát stupňů. Když jsou vyprané a suché, nasypte přímo do bubnu půl šálku jedné sody a celý program pusťte ještě jednou. A ručníky budou dokonalé.

Žehlete

Mnoho lidí ručníky nežehlí, což je velká chyba. Jakmile jsou vyprané a osušené, tak je začněte žehlit – samozřejmě na správnou teplotu, aby nedošlo k jejich případnému spálení. Uvidíte, jak velký vliv má tento postup na to, aby byly ručníky dokonale měkké.

Namáčejte je

Než je dáte do pračky, dejte je na chvíli do lázně se slanou vodou. Stačí pár desítek minut. Potom je vložte do pračky a zapněte klasický program. Tedy na minimálně 60 stupňů Celsia. I tento jednoduchý postup zajistí změkčení ručníků snadno a také rychle.

Ocet

Když jsou ručníky vyprané, tak je namočte do octové vody. Lehce je vymáchejte a potom důkladně vyždímejte. Následně je vložte do sušičky, nebo je pověste na šňůru. I tento postup pomáhá k tomu, aby byly opět dokonale měkké. S octem to však příliš nepřehánějte, aby nedošlo k tomu, že následně budou nepříjemně cítit.

Sušení

Nepoužívejte nutně jenom sušičku. Když jsou venku příjemné teploty, tak ručníky pověste ven. Budete zírat, co dokáže kombinace čerstvého vzduchu, slunce a také větru. I tudy vede cesta k měkkosti vašich ručníků, ale klidně i osušek.