Celý život skladujete ručníky špatně: Nejčastější chyby, kvůli kterým se v nich hemží bakterie a plíseň

Fotografie: HanSangYoon / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Většina lidí si nechává v koupelně rozvěšené ručníky. Je to logické, ale málokdo ví, že takové skladování podporuje rozvoj bakterií a plísní.

Je běžné, že většina lidí si nechává ručníky rozvěšené v koupelně, pokud není příliš malá a poskytuje dostatek místa. To není žádným překvapením, protože po koupeli nebo sprše je potřeba se hned utřít a je dobré mít ručník po ruce. Jenže se ukázalo, že to není až tak dobrý nápad, protože ručníky v koupelně mohou být živnou půdou pro bakterie.

Měňte ručníky častěji

Na základě hygienických norem každý používá ručníky k odstranění přebytečné vlhkosti z pokožky. V důsledku toho je třeba je měnit za nové v průměru každé 3 dny. Stojí za zmínku, že koupelna je velmi vlhké místo, kde se rychle rozvíjí bakterie nebo plísně. Otázka tedy zní, jak správně ručníky v koupelně skladovat?

Jak skladovat ručníky v koupelně?

Většinou se zavěšují na radiátor, aby rychleji uschly. To je dobrá technika, protože mokré ručníky pověšené na ramínku či stojanu nemají šanci pořádně uschnout. Kvůli tomu se na nich množí bakterie jako houby po dešti a mohou způsobovat kožní onemocnění. Nejčastějšími důsledky používání nevhodně zavěšených ručníků jsou akné a opary.

ručníky
Fotografie: Freepik

Osobní uklízečka prezidenta prozradila trik, díky kterému udržuje oblečení v nejzářivější kondici

Tím však následky nesprávného uložení ručníků v koupelně nekončí. Skutečně velké množství lidí má v koupelně sádrokartonové stěny. Pokud na nich ulpívají mokré ručníky, tyto stěny automaticky začnou plesnivět. Sádrokartonových stěn se mohou dotýkat pouze suché ručníky.

Jak se starat o ručníky v koupelně?

Nejdůležitější pro zajištění hygieny je pravidelné praní ručníků a jejich správné skladování. To je velmi důležité, protože ručníky jsou v kontaktu se spoustou bakterií. Měli byste je prát po 3 dnech používání při teplotě ne nižší než 60 stupňů. Při praní ručníků se vyplatí přidat 4 lžíce jedlé sody a ocet. Tyto látky mají antibakteriální účinek. Suché a vyprané ručníky by měly být uloženy ve skříni. Zabráníte tak usazování bakterií a prachu, které se pak mohou dostat na pokožku.

Zdroj: Zinoti

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*