Efektivní řešení kondenzace vody na oknech je pouze jedno. Rozlučte se s tímto problémem jednou provždy

Fotografie: Depositphotos

V každé domácnosti se někdy stane, že se objeví vlhkost na spodní části oken. Nejenže je to nepříjemné, ale může tu vzniknout i plíseň, což už je velký problém.

V posledních několika letech se při opravách na bytě nebo v domě provádí výměna starých dřevěných oken za okna plastová. Má to samozřejmě mnoho výhod – moderní vzhled, snadná údržba a provoz nebo spolehlivá izolace. Nevýhoda je nejspíš pouze jedna, na rozdíl od dřeva jsou tato okna náchylná ke kondenzaci a zhoršují podmínky větrání.

Výměna oken by měla být prováděna v létě

Když okna budete vyměňovat v létě, nemusí potom nastat problém s kondenzací. Místnost lze krásně větrat, a tak má dobrou cirkulaci vzduchu. Jakmile přijde zima, je docela nepříjemné místnost větrat, protože je třeba šetřit teplo. A to právě způsobuje kondenzaci vody na oknech.

Fotografie: Depositphotos

Další doporučení

Při opravě byste měli okamžitě zajistit vestavěné větrací mřížky a nainstalovat nějaké větrání. Když budete objednávat nová okna, je nutné se ihned dohodnout na možnosti mikroventilace. Nebo můžete objednat model oken, který má dvojité zasklení s odvětrávacím profilem.

I to, jaká je místnost, je důležité

Pokud je místnost vlhká a náchylná k plísním, měli byste se zbavit všech pokojových rostlin a už je do ní nedávat. Místnost můžete izolovat provedením vnější nebo vnitřní izolace stěn, v domě by mělo být izolováno i podkroví. To z toho důvodu, že přes něj může jít teplý vzduch, který stoupá nahoru, a to ve velkém množství.

Fotografie: Freepik

Při instalaci topných radiátorů je také třeba dbát na to, aby jejich počet byl dostatečný pro vytápění a aby se teplý vzduch mohl volně šířit po místnosti.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]