Nevíte, jak využít stará pivní víčka? Udělejte z nich nábytek

Sbírání pivních víček je oblíbená kratochvíle mladších i starších. Opravdu rozsáhlá sbírka může čítat i několik tisíc kusů. Jenže, jakmile vás tento koníček přejde, přijde na řadu otázka, co s těmito víčky udělat.  

Pivo se pije po celém světě. A stejně tak po celém světě existují lidé, které baví sbírání jednotlivých víček. Ta se mohou používat jako alternativní platidlo na různých společenských akcích, ale většinou jen leží doma a překáží. Zvláště pak něžnějšímu pohlaví, které nemusí mít pro tuto disciplínu zrovna velké pochopení. 

Místo neustálých hádek o to, zda nebude lepší víčka jednoduše vyhodit z nich zkuste vyrobit něco užitečného. Nejen, že se u toho zabavíte, ale také budete mít prostor váš výtvor hrdě ukazovat návštěvám.  

Pokud myšlenka malého party barového pultu či stolku z pivních víček zaujala i vás, pak se pojďte společně s námi podívat na to, jak ho vyrobit. 

Budete potřebovat 

Pivní víčka. Opravdu hodně pivních víček. Pokud vám nějaká chybí, zkuste se poptat dalších členů rodiny. Případně uspořádejte malou pivní party. Samozřejmě, pro dobro projektu.  

Dále budete potřebovat dva kusy kvalitní překližky, jejichž velikost do značné míry závisí na tom, kolik máte prostoru (a kam hodláte nástavec dát). Pro tyto účely se hodí překližka do tvaru L, ale můžete zkusit vyrobit obdélník a další tvary. Záleží tedy jen na vašich preferencích. Také nezapomeňte na zvýšenou lištu, která bude vytvářet jasné ohraničení pultu. Díky liště vám budou víčka držet hezky uvnitř a zároveň budete moci celou věc zalít spojovací hmotou. 

Dále budete potřebovat základovou barvu. Nejlépe Rust-Oleum, jelikož na desku budete pokládat kovové komponenty. Také budete potřebovat epoxid. 

Postup 

Vámi vybraný kus překližky (či starý stůl) vytvarujte do požadované podoby. Pokud deska nemá zvýšenou hranu po krajích, připevněte na ně dřevěné lišty. Díky tomu vám vznikne potřebná ohrádka. Celý povrch natřete základovou barvou, která je vhodná pro práci s kovem. Než barva uschne, můžete přemýšlet o tom, zda z víček sestavíte vzor, budete víčka pokládat podle barvy, značky, nebo je budete pokládat tak, jak vám přijdou do ruky. 

Jakmile je barva suchá, začněte do ohrádky skládat jednotlivá víčka. Ty dávejte co možná nejvíc k sobě. Ideálně barevnou stranou víčka nahoru. Když máte hotovo, začnete na víčka nalévat pryskyřici. Postupujte pomalu po jednotlivých vrstvách. Těch může být několik, v závislosti na velikosti ohrádky. Poté už jen nechte pryskyřici uschnout a desku instalujte na stůl, na kuchyňskou linku či na jiné místo dle potřeby.  

Obrázky: Unsplash.com