Po zahájení topné sezóny je nejčastějším problémem domácností nakumulovaná vlhkost v interiéru. Mohou za to rozdílné teploty, tj. chlad venku a teplo uvnitř. Nyní vám přinášíme jednoduché metody, díky kterým se tohoto problému snadno zbavíte. Předejdete tak mimo jiné i případné tvorbě plísní kolem oken.
Praktická metoda, díky které přebytečnou vlhkost v interiéru odvedete
Nyní se můžete inspirovat zajímavým řešením, jehož sestavování bude bavit zejména kutily. Potřebovat budete:
- 1 velkou plastovou lahev
- obvaz či gázu
- gumičku
- hrubou sůl
- bavlněnou látku nebo odličovací tampon
- éterický olej z čajovníku
Jak postupovat při výrobě domácího odvlhčovače?
PET lahev nejprve rozdělte ostrým nožíkem na dvě poloviny. Hrdlo lahve pak obalte obvazem nebo gázou a upevněte ji pomocí gumičky.
Na dno spodní části nádoby vložte kus bavlněné látky či tamponu, který jste předtím pokapali éterickým olejem. Nyní vnořte hrdlem dolů vrchní část lahve do té spodní a nasypte do ní hrubou sůl. Tento domácí odvlhčovač umístěte třeba na parapet k oknům. Skutečně funguje! A kromě jiného příjemně provoní interiér.
Další tipy, jak si poradit s nadměrnou vlhkostí v obydlí
Skvěle prostředí domácnosti odvlhčí například i jakákoliv syrová rýže, kterou lze umístit do misky, nebo látkového sáčku. Pokud máte doma kočku, můžete využít i kočkolit.
Ten je rovněž možné nasypat do pytlíku z látky a zavěsit do interiéru. Dokonale totiž tekutiny absorbuje. A pro ty, co nechtějí experimentovat, se naskýtá možnost profesionálního odvlhčovače, který se na trhu nabízí již od stovek korun.
V případě, že si nejste jistí jeho výběrem, obraťte se na odborníky v prodejnách. Na tyto produkty natrefíte buď v e-shopech nebo prodejnách elektroniky a domácích potřeb. Některé levnější odvlhčovače lze zakoupit i v drogériích.