Vyrobte si vlastní osvěžovač vzduchu z několika ingrediencí, které máte běžně doma

Pokud si stále chodíte osvěžovač vzduchu kupovat do obchodu, po tomto doporučení již přestanete. Postačí jen pár ingrediencí pro to, abyste si vyrobili v domácích podmínkách levnější, voňavější a také zdravější vůni do interiéru. Pusťte se do toho bez ostychu a z výsledku budete ohromení. Kromě toho tyto osvěžovače odpudí skvěle hmyz a dezinfikují ovzduší!

Ingredience, které potřebujete k zhotovení domácích osvěžovačů

Než se pustíte do tvoření, připravte si následující materiál:

  • větší plastovou nádobu, nebo menší plastové misky
  • hrubozrnnou sůl
  • aviváž oblíbené vůně
  • 2 lžíce čistého alkoholu (může být například vodka)
  • pár hřebíčků
Fotografie: Quero Mais Receitas

Jak připravit domácí osvěžovač vzduchu?

Do plastové mísy nasypte hrubozrnnou sůl a přelijte ji čistým alkoholem. Pak směs promíchejte a přidejte i aviváž oblíbené vůně. Vše dobře opět propojte lžící a na povrch osvěžovače nasypte pár hřebíčků.

Je to velice jednoduché a efektní. Svůj domácí výrobek lze použít v jakékoliv místnosti. Příjemně ji rozvoní, osvěží a také vás zbaví obtěžujícího hmyzu.

Fotografie: Quero Mais Receitas

Tip na závěr: Vyrobte si osvěžovač vzduchu z esenciálního oleje

Příprava tohoto osvěžovače je taktéž jednoduchá. Do sklenice, nebo plastového kelímku nakapejte asi 40 kapek oblíbeného esenciálního oleje. Do interiéru se bude hodit například eukalyptus, který ovzduší i perfektně vydezinfikuje.

Pak přisypte lžičku a půl obyčejné kuchyňské soli a vlijte čirou želatinu, kterou jste si smíchali s vodou dle příslušného doporučení na balení a smíchejte.

Fotografie: Quero Mais Receitas

Nechte směs ztuhnout a sklenici, či kelímek následně přikryjte jakýmkoliv plastovým víčkem, které proděravíte, aby aroma plynule odcházelo z nádoby. Umístit osvěžovač lze jak do obývacího pokoje, tak i na toaletu.

Do ložnice takto silné vůně nejsou příliš vhodné. Mohou zhoršovat usínání. Podpořit spánek můžete spíš provoněním místnosti sušenou levandulí.

Úvodní Fotografie: Quero Mais Receitas

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]