Učil mě arabský kuchař: Nadýchaný koláč s tvarohovou náplní, stokrát lepší než české buchty

koláč s náplní

Lidé milují dezerty nejen ke kávě, ale také po dobrém obědě či večeři. Pokud jste na tom stejně, zkuste si doma udělat tento arabský koláč s tvarohovou náplní, na kterém si pochutnáte.

Pokud patříte mezi ty, kteří mají rádi sladké dezerty a nevadí vám jejich příprava, možná často hledáte různé recepty na pochutiny, jež byste si mohli doma udělat. Skvělou volbou jsou i netradiční recepty ze zahraničí, které vás mohou příjemně překvapit svou lahodnou chutí. Až budete příště vymýšlet, který dezert si uděláte, může to být třeba tento arabský koláč s tvarohovou náplní.

Suroviny, které budete potřebovat

Na přípravu tohoto lahodného koláče budete potřebovat několik následujících surovin:

  • 4 ks vejce
  • 1 sáček prášku do pečiva
  • 150 g cukr
  • 200 g mouka
  • špetka soli
  • 70 ml mléko
  • 100 ml rostlinný olej

Náplň:

  • 250 g tvaroh
  • 3 polévkové lžíce cukr
  • 1 polévková lžíce škrobu

Arabský koláč zvládnete připravit i vy

Jakmile se pustíte do přípravy tohoto koláče, nachystejte si veškeré suroviny, poté začněte tím, že si vezmete mísu a dáte si do ní 3 vejce. K nim přisypte cukr, sůl a vše vyšlehejte ručním šlehačem. Nakonec do této směsi přilijte rostlinný olej společně s mlékem a šlehejte opět do doby, dokud nebude směs zcela hladká.

těsto na arabský koláč

Přidejte ke směsi další suroviny

Do směsi, kterou již máte v misce, přidejte prosátou mouku a také prášek do pečiva. Nyní již můžete začít pracovat rukama, takže ze směsi uhněťte těsto. Až budete mít hotovo, můžete si najít vhodnou zapékací misku / formu, v níž budete nakonec koláč péct. Tuto formu vymažte máslem a vyložte pečícím papírem. Následně vlijte těsto do formy.

buchty těsto

Pokračujte v přípravě koláče

Těsto už máte v zapékací míse, a proto přichází na řadu další krok. Vezměte si misku a dejte do ní tvaroh, vejce, škrob a cukr. Sáhněte po ponorném mixéru a společně s ním vyšlehejte tuto směs v misce dohladka. Poté, co budete mít hotovo, dejte veškerou vyšlehanou hmotu do cukrářského zdobícího sáčku. Společně s ním vytvořte na koláči mřížku.

arabský koláč

Dejte dezert péct

Mřížka, kterou vytvoříte na koláči, může být klidně široká a také vysoká. Až ji budete mít hotovou, předehřejte si troubu na 180 °C. Poté, co trouba dosáhne této tepoty, dejte koláč dovnitř péct. Doba pečení by měla být asi 30 až 35 minut. Až koláč dopečete, nechte jej vychladnout, a nakonec jej ještě posypte prosátým moučkovým cukrem, aby koláč vypadal a chutnal ještě lépe.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]