Nahraďte bělící prostředky tímto roztokem a prádlo bude opět dokonale bílé

Milujete bílé oblečení, jelikož doslova září? Co ale v případě, kdy začne šednout a běžné praní nepomáhá? Vyzkoušejte toto. O co se jedná? Nejde o žádné nebezpečné chemické bělidlo, ani se nejedná o speciální prací prášek, nebo jiný podobný produkt. Pokud hledáte rady, jak vybělit prádlo, pomůže vám něco zcela jiného. Jednoduchý roztok, který si vytvoříte z pouhých 2 ingrediencí. Jaké to jsou?

Bílé prádlo postupně ztrácí svou zářivost

Není nic výjimečného, že dokonale bílé prádlo postupně ztrácí svou krásu. Je to proto, jak ho nosíte, jak ho špiníte a jak se na něho lepí různé nečistoty z prostředí. Najednou už není bílé, ale může lehce šednout, stejně jako žloutnout. Co dělat, když praní v prášku na bílé nezabírá a chemické čističe také ne? Nezoufejte. Rada jak vybělit prádlo existuje. Stačí si připravit jeden celkem unikátní roztok, se kterým to zvládnete jednoduše i rychle.

Co budete potřebovat?

Ingredience, bez kterých se neobejdete jsou pouze 2. Tu první má doma naprosto každý. A tu druhou zcela bez jakýchkoliv problémů koupíte třeba v drogerii, ale i v některých lékárnách. A to za nízkou cenu a také bez nutnosti mít recept. Co si tady připravit, pokud hledáte správný postup jak vybělit prádlo?

  • 3 lžíce kyseliny borité
  • 10 litrů vody

A co s oběma ingrediencemi? Je to jasné. Stačí je pouze smíchat a důkladně promíchat. V tu chvíli máte připravený ten pravý roztok na bělení prádla. A jak daný roztok použít? Ani to není nic složitého.

Nechte oblečení v roztoku kyseliny borité odmočit

Jednotlivé bílé kusy vašeho oblečení vložte do roztoku kyseliny borité a nechte zde několik desítek minut, ale i několik hodin. Roli hraje především stupeň znečištění a také to, o jaké oblečení se jedná – tedy z jakého bude materiálu. Jinak je tomu o krajkového spodního prádla a jinak u velmi kvalitního bavlněného trička.

Po vyndání z lázně jenom lehce přemáchněte v čisté vodě a následně vložte prádlo do pračky. Zde už postupujte tak, jak jste zvyklí. Zapněte pračku na odpovídající program a přidejte prací prášek určený na bílé prádlo. Po vyprání nechte uschnout a v tu chvíli můžete vidět, že tento postup jak vybělit prádlo skutečně funguje. Nyní už se nemusíte bílému oblečení vyhýbat, jelikož víte jak dosáhnout toho, aby vypadalo dokonale.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]