Některé vizuální testy dokáží být opravdu záludné a potrápit naši mysl. Patří mezi ně i ty, kdy musíme najít rozdíl mezi dvěma obrázky. Jeden takový jsme si pro vás připravili.
Jedná se o oblíbenou kratochvíli na zkrácení času pro malé děti, potrápit ale dokáže i mozkové závity dospělého člověka. Vzít si dva obrázky, které jsou na první pohled stejné, ale není tomu tak, může vypadat jako jednoduchý úkol. Opak je ale pravdou. Takovéto testy dokáží naši mysl pěkně zamotat a v mnoha případech nás i v konečném důsledku naštvat, protože jejich řešení je mnohdy jednodušší, než se na první pohled zdá.
Pozitivní dopad dětské aktivity na náš mozek
Testy, ve kterých musíme hledat odlišnost obrázků, účinně stimulují náš mozek a zlepšují kognitivní funkce. Jsou tedy vhodné pro jedince, kteří si chtějí udržet bystrou mysl a potrápit mozkové závity. Pravidelným řešením takových hádanek totiž můžete velmi dobře svůj mozek trénovat a zlepšit tak jeho výkonnost. Výrazný vliv mají takové hádanky na kognitivní schopnosti a koncentraci.
Také jsou velmi uklidňující, pomáhají tak snížit naši úroveň stresu. Pokud jsme v jejich řešení dlouhodobě úspěšní, mají velký vliv také na naše sebevědomí a vnímání vlastní hodnoty. I z těchto důvodů bychom se jejich luštění neměli vyhýbat, ale čas od času bychom si měli nějakou takovou hádanku vyzkoušet. Pokud nepotřebujeme trénovat mozek, může se jednat i o zábavnou kratochvíli, jak si s přáteli zkrátit dlouhý deštivý den.
Dva obrázky zcela stejné a přesto odlišné
Na vyřešení hádanky není nic složitého. Jednoduše stačí si vzít oba dva obrázky, které na první pohled vypadají zcela stejně a porovnat je. I když se to tak nejeví, je mezi nimi drobný rozdíl a naším úkolem je jej odhalit. Na první pohled dvě shodné kresby ukrývají dokonce dvě odlišnosti, které z každého obrázku dělají jiný. Na odhalení každé z nich máme 10 sekund a je jen a jen na nás, jestli se s touto výzvou dokážeme popasovat.
Testy, které jsou stavěny na podobném principy, se nehodí jen pro zkrácení dlouhé chvíle. Velmi dobře je můžeme využít například ve školských zařízeních, díky nim můžeme otestovat kritické myšlení studentů. Můžeme se s nimi setkat ale také při přijímacím pohovoru, kdy si zaměstnavatel může testovat dovednosti uchazeče o zaměstnání. Pomocí rychlého testu během chvíle zjistí, jak je daný jedinec schopný řešit krizové situace a vypořádat se s řešením problému.
Napište komentář