Tvar a velikost rtů prozradí mnohé o povaze člověka. Podívejte se, co vypovídají o vás

Fotografie: Freepik

Fyziognomie má svůj původ už ve starověku. Zabývá se rysy jednotlivých částí obličeje ve spojitosti s povahovými vlastnostmi člověka.

Jednou z nejvýraznějších částí obličeje jsou rty. Podle fyziognomie vypovídají hlavně o vztazích a citových potřebách daného člověka. Ústa máme všichni, ale málokdo si uvědomí, že existuje spousta jejich tvaru i velikostí. Je hodně lidí, kteří mají rty tak nějak normální, ničím se nelišící od průměru. Jiní lidé ale mají ústa a rty velmi výrazné s typickými znaky. Právě pro ty je určena tato charakteristika.

Fotografie: CanvaPhotos

Plné rty

Lidé s plnými rty ( na obrázku označené číslem 1) jsou zrození k tomu se o někoho starat. Ať už se jedná o rodinu, nebo třeba o pacienty v nemocnici. Dělají to vždy s láskou a respektem. Zájmy ostatních lidí jsou pro ně důležitější, než jejich prospěch. Mají silně vyvinutý mateřský cit a pro roli rodičů jsou přímo stvořeni. Nic by se ale nemělo přehánět aby si přehnaná starostlivost nevybrala daň na zdraví, nebo i na vztazích. Ne každému dělá přehnaná péče o něj dobře.

Fotografie: Pixabay

Rty s větším horním rtem

Na obrázku pod číslem 2 jsou ústa s větším horním rtem. Ty jsou znakem velikého temperamentu a kreativity. Jejich nositele mají obvykle charisma na rozdávání a jsou obklopeni bezpočtem přátel a známých. Vystupují originálně a často zaujmou na první pokus. Mají veliký smysl pro humor a nezkazí žádný vtip. Jejich slabinou je sklon k náladovosti a afektovaně mu chování. Často se věnují profesím uměleckým nebo obchodním.

Fotografie: Pixabay

Výraznější spodní ret

Číslem 3 jsou označeny rty s výraznějším spodní polovinou. Prozrazují člověka svobodomyslného a na svobodě závislého. Jsou obvykle velmi inteligentní a učení čehokoli nového je pro ně snadné a nabíjí je to novou energií. Milují nové výzvy a s tím spojené dobrodružství. Nesnáší stereotyp. To se týká práce i vztahů. Stereotyp ke přímo ubíjí, cítí se jak zavření v kleci a obvykle z něj rychle utečou. Potřebuji cítit ve vlasech čerstvý vítr

Pravidelné rty

Ty jsou označeny číslem 4. Majitelé těchto rtu vyznávají filozofii, že kdo se nejdříve postará sám o sebe, ten teprve pak může být prospěšný pro ostatní. Na někoho to může působit sobeckým dojmem, ale je to vlastně logické a zdravé uvažování. Pomoci přece může hlavně ten, kdo je na tom líp, než potřebný. Tito lidé svou rodinu i přátele milují a často podávají potřebnou pomocnou ruku. Jejich záporem je občasný sklon ke zlomyslnosti.

Fotografie: Pixabay

Tenké rty

Majitelé rtu, které vidíte na obrázku pod číslem 5, jsou zpravidla samotářské povahy. Často vyráží na dovolenou, výlet, nebo do kina sami a užívají si to. Společnost vyhledají jen tehdy, když na ní mají náladu. Není ale pravda, že by se nedokázali začlenit mezi ostatní, jen prostě chtějí mít své soukromí a svůj prostor. Mívají obvykle dost protlouká pusu a kritikou dokáží tnout do živého, což se může někdy v životě i nevyplatit.

Fotografie: Pixabay

Malé a plné rty

Jako poslední pod číslem 6 jsou malé a plné rty. Jejich majitelé můžete často vidět na různých dobročinných akcích. Vždy a za každou cenu se snaží zastat se slabšího a pomocí mu. A to i v případě, že to jde proti jejich vlastnímu zájmu. Oplývají vrozeným soucitem, jsou vždy chápající a dobrosrdeční. Často se ale stává, že je někteří lidé zneužívají ve svůj prospěch a oni končí ve velkých potížích, nejčastěji finančního charakteru.

Zdroj: ReadersDigest

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]