Pikantní nakládané sádlo ve sklenici: Vydrží věky a chutná luxusně i samotné! Recept z vojny mého dědečka

V době enormního zdražování není úplně od věci nakládat s potravinami šetrně a zabezpečit je proti zkáze. Pokud se dostanete k většímu množství vepřového sádla, můžete ho zavařit na horší časy.

Kořeněné sádlo se v dřívějších dobách zavařovalo, aby se předešlo jeho zkáze a zajistila se potrava na dobu zimy a předjaří. Dnes je potravin dostatek, nicméně zavařování sádla ani tak nezaniklo, protože speciální postupy mu dodávají unikátní a neopakovatelnou chuť. Dnes, když ceny všeho zboží stoupají raketovým tempem do závratných výšin, se ale uchovávání potravin vrací zpět na pořad dne. Tento recept by se vám tak mohl brzy hodit.

Ingredience

  • Syrové vepřové sádlo – 1 kg
  • sůl – 5 polévkových lžic
  • pálivá mletá paprika – 1 lžička
  • sladká mletá paprika – 1 lžička
  • česnek – 5 stroužků
  • bobkový list – 2 ks

Návod na přípravu nakládaného sádla

V misce promíchejte sůl, sladkou a pálivou papriku, drcený česnek a na kousky nalámané bobkové listy (můžete je také rozdrtit v hmoždíři, pokud ho máte). Koření promíchejte do homogenní směsi. Sádlo omyjte a osušte papírovými utěrkami nakrájejte ho na menší kousky, které obalte po všech stranách v koření.

V několika vrstvách do čistých a sterilizovaných, uzavíratelných sklenic a navrch každé vrstvy nasypejte trochu kořenicí směsi. Když jsou sklenice plné, vysypejte na maso zbytek koření, sklenice středně pevně uzavřete a uložte je do lednice, kde je nechte stát a marinovat po dobu 4 dnů.

Pokud se v průběhu doby marinování objeví ve sklenici tekutina, slijte ji a přidejte do sklenice novou porci soli. Poté uzavřenou sklenicí silně zatřepejte, aby se sůl dostala na všechny kousky masa a vraťte ji zpátky do lednice. Po čtyřech dnech vyjměte sklenici z lednice, každý kousek sádla očistěte od soli a zabalte ho do alobalu. Takto můžete sádlo zamrazit téměř na nekonečně dlouhou dobu.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*