Žena si přes internet koupila lidský popel. Pobouření čtenáři její koupi považují za znesvěcení

Fotografie: Asurnipal / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Uživatelé sociálních sítí mnohdy sdílejí všelijaké vymoženosti. Stejným případem je i tiktokerka, která si získala pozornost neobvyklým nákupem přes Facebook Marketplace.

Tiktok účet pod přezdívkou @epicconfections přišel s velice podivným marketingovým tahem. Jeden muž se totiž rozhodl prodat popel své matky za několik desítek dolarů a k tomu ještě v podstatě dražší poštovné z Alabamy. Samotná nabídka obsahovala kopii kremačního certifikátu. Sám si rozhodně nedokážu představit, že bych si něco takového koupil, a věřím, že vy také ne, ale v tomto případě se někdo našel.

Rozhodla se koupit popel cizího člověka

Tiktokerka Lauren, která se zajímala o pohřebnictví prostřednictvím studií na ResearchGate, zareagovala na oznámení. Byla skutečně natolik odhodlaná a popoháněná zvědavostí, že se popel něčí matky rozhodla koupit. Když to však zmínila ve svých příspěvcích na tiktoku, názory fanoušků byly dost kontroverzní. Zajisté se našli tací, kteří to brali jako nějakou formu znesvěcení, ale zase druhá strana to pojala humorně.

Zvědavci se dočkali svého

Lauren samozřejmě přemýšlela, kdo by byl tak potrhlý, že by prodával něco takového. Samotný příběh zpopelněné ženy měl být údajně odhalen pod podmínkou dodatečného poplatku, avšak ne všem to přišlo správné. Pořád se ale našla dost velká komunita zvědavců, a tak se žena rozhodla odhalit obsah balíčku z Alabamy.

@lovee.miss.lauren #duet with @Lauren the Mortician Grandma has arrived ✨ #Stitch #laurenthemortician #wejustgotaletter ♬ Quirky – Oleg Kirilkov

Sny o zesnulých přátelích a příbuzných: Jde o přirozený proces adaptace na nové okolnosti

Potvrdila pravost popelu

Přišlo několik otázek souvisejících s pravostí popelu. Tiktokerka však tyto pochybnosti vyvrátila, jelikož prostřednictvím kostních úlomků mohla potvrdit, že se jedná o skutečný popel člověka. Tato situace tedy ukazuje, jak širokou škálu věcí lze na internetu najít. Také to samozřejmě vypovídá o odlišené mentalitě lidí, kteří na tento případ reagovali různorodě. Stejně tomu tak bylo i v jiném případu z článku na SvětěKreativity, kdy se připravoval pohřeb a následná kremace. Bohužel, hrdinové příběhu zjistili, že pohřbívají nepravého!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]