Nastávající otec zemřel na extrémně vzácný typ rakoviny jen 3 týdny po návštěvě lékaře. Jeho žena varuje širokou veřejnost

Fotografie: Depositphotos

Osud si s lidmi někdy smutně zahraje. Takový je i příběh Gracie (29) a Matthew (35) Robertson. Jejich radost z těhotenství měla trvat jen necelých osm měsíců.

Gracie a Matthew Robertson svou lásku ztvrdili manželským slibem v září 2021. Jejich svatební den byl tím nejšťastnějším v jejich dosavadním životě. Ještě větší pocit štěstí zažívali, když Gracie vyšel pozitivní těhotenský test. Představa, že budou rodiči, byla tak krásná. Matthew byl tak nadšený z této noviny, že hned šel do obchodu, aby se podíval po dětském oblečení a botkách. Období těhotenství si oba s chutí užívali.

Radost netrvala dlouho

V květnu, když byla Gracie ve třetím trimestru, si Matthew začal stěžovat na velkou únavu a bolesti zad. Předtím ale byli na výletě, takže potíže přičítali jemu. Únava Matthewa ale neopouštěla, dokonce se prohlubovala, takže mu Gracie doporučila, aby raději navštívil lékaře a o svém zdravotním stavu se s ním poradil.

Špatná zpráva jako blesk z čistého nebe

Lékařské vyšetření odhalilo, že Matthew měl zvýšený jaterní enzym a množství bílých krvinek. Na základě toho ještě podstoupil CT vyšetření a ultrazvuk břicha. Výsledky nebyly vůbec příznivé a sdělení lékaře Gracie a Matthewa šokovalo. Trpěl totiž extrémně vzácnou rakovinou, epiteloidním angiosarkomem, jenž postihuje cévy. Bohužel měl už metastáze na játrech a slezině.

Fotografie: Pixabay

Zdravotní stav se zhoršuje

Po zdravotní stránce se Matthew cítil stále hůře a 31. května musel být převezen do nemocnice s akutním selháním ledvin. Prognóza vývoje zdravotního stavu Matthewa nebyla dobrá, lékaři dávali jen malé šance na vyléčení. Spíš Gracie naznačili, aby se připravila na nejhorší. I kvůli tomu si nechala Gracie zjistit pohlaví dítěte, které čekala. Měla se narodit holčička a tato zpráva byla jedna z posledních, kterou Matthew ještě vnímal. Zemřel 6. června 2022, pouhých pět týdnů před narozením své dcery.

Smutek v duši čerstvé vdovy

Gracie Robertson zůstala na svou nenarozenou dcerku sama. V duši jí ležel neskutečný smutek. Cítila se tak opuštěná. U porodu s ní byla její matka, aby jí podpořila. Společně pak vzpomínaly na Matthewa. První cesta Gracie s kočárkem, v něm ležela novorozená dcera, byla na hřbitov, na kterém byl Matthew pohřbený.

Zdroj: Twice