Naučte se zakrýt šediny pomocí běžných surovin, které máte doma. Už nikdy víc chemie z obchodu

Fotografie: Depositphotos

Šedivé vlasy jsou nyní velmi trendy a mohou zvýraznit tvář. Většina žen se však šedin obává, proto si raději nechávají vlasy obarvit. Máme pro vás tipy, jak šediny zamaskovat.

Někteří lidé se pro zakrytí šedin nebo bílých vlasů rozhodnou nabarvit je chemickou barvou. Tyto přípravky však mohou časem vlasy oslabit a způsobit jejich vysušení a lámavost. Pro odstranění šedin existují i přírodní barvy na vlasy, které můžete použít ihned.

Jak vyzrát na šediny

Jakmile se objeví první šedivý nebo bílý vlas, někteří lidé se vrhnou na nákup chemické barvy na vlasy, aby šediny zamaskovali. Barvení však může způsobit vážnou alergickou reakci. Kromě toho mohou trvalé barvy poškodit vlasy a způsobit jejich vypadávání. Chcete-li si vyrobit vlastní přírodní barvivo a zamaskovat bílé vlasy, zde je skvělý tip.

Fotografie: Unsplash

Barvení vlasů patří mezi nejjednodušší způsoby, jak zakrýt šediny a oživit svůj vzhled. Pokud máte nutkání se svou hřívou něco udělat a vydat se přírodní cestou, podívejte se do své kuchyně. Najdete tam suroviny, které vám k tomu dopomohou a ani nemusíte navštívit kadeřníka.

Čaj dá šedinám sbohem

Budete potřebovat:

  • 6 polévkových lžic černého čaje
  • 3 litry vody
  • 3 polévkové lžíce jablečného octa

Pokud chcete změnit barvu vlasů a vyhnout se šedinám, zde máte jednoduchý recept na přírodní barvivo. Převařte 3 litry vody, a poté v ní vylouhujte černý čaj. Směs přeceďte a přidejte jablečný ocet. Vše smíchejte a domácí barva na vlasy je hotová. Před aplikací si vlasy umyjte obvyklým šamponem a vodou odstraňte jeho zbytky. Následně tento barvicí přípravek opět použijte k opláchnutí vlasů. Časem ztmavnou a šediny zmizí.

Fotografie: Freepik

Káva na zakrytí šedivých vlasů

Kávová sedlina je ideální pro zakrytí šedin i bílých vlasů a dosažení přirozené barvy. Jednoduše ji naneste na mokré vlasy a nechte působit 30 minut. Poté je opláchněte teplou vodou. Navíc je lógr skvělým vlasovým pomocníkem. Pokud si jej vmasírujete do pokožky hlavy, necháte chvíli působit a spláchnete vodou, vaše vlasy budou lesklé, vyživené a poddajné. Antioxidanty v kávě také urychlí růst vlasů.

Kakao je přírodní barvivo

Kakao je také dobrý způsob, jak změnit barvu vlasů a odstranit šediny. Smíchejte stejné množství kakaového prášku a jogurtu, obvykle stačí půl hrnku. Přidejte polévkovou lžíci medu a octa. Vzniklou směs naneste do čistých, vlhkých vlasů. Nechte působit ve vlasech po dobu asi 10 minut. Poté vlasy opláchněte a účinek kakaa uvidíte na první pohled. Jogurt a med slouží jako hydratace pro vaše vlasy, které nyní budou jemné, hedvábné a čokoládově voňavé.

Červená řepa vlasy ztmaví

Červená řepa je bohatá na bílkoviny, draslík, vápník a vitaminy B a C. Používá se ke ztmavení vlasů a k dodání měděných odlesků zrzkám. Chcete-li si vlasy obarvit červenou řepou a získat skvělý vzhled, jednoduše ji smíchejte s trochou vody a naneste na vlasy jako masku. Nechte působit 20 minut, a poté opláchněte teplou vodou. Červená řepa se celkově hodí pro světlejší odstíny vlasů.

Fotografie: Pixabay

Mrkev pro světlé odstíny

Mrkev je bohatá na vitaminy i minerály a může bojovat proti předčasnému vzniku šedin a bílých vlasů. Chcete-li si obarvit vlasy na blond nebo benátskou blond, rozmixujte mrkev a vzniklé pyré naneste na suché vlasy. Nechte působit 1 hodinu, a poté vlasy opět opláchněte teplou vodou.

Zdroj: StyleCraze