21letá řidička v Ostravě se držela navigace, skončila v kolejišti. Tramvaje nejezdily 2 hodiny

Fotografie: Policie ČR

Projíždějící řidiči i chodci nevěřili vlastním očím. Na zastávce tramvaje stálo auto přímo na kolejích. Navigace řidičce přikázala odbočit, tak odbočila.

Tato kuriózní nehoda ukazuje, že není radno se 100 % spoléhat na navigaci. Někdy místo ulehčení života může způsobit i nemalé komplikace. Přesvědčila se o tom řidička, která vjela přímo na kolejiště. V jízdě pokračovala ještě několik desítek metrů. Pak její auto cestu po kolejích vzdalo. Na pomoc museli přijet hasiči.

Hasiči vyprošťovali zaseklý vůz dvě hodiny

21letá řidička jela v devět večer po Ruské ulici v Ostravě. Navigace jí přikázala odbočit, a tak se žena s autem ocitla v tramvajovém kolejišti. Ujela ještě dalších třicet metrů, než auto definitivně zastavilo. Skončila přímo na zastávce tramvaje Dolní Vítkovice. Přihlížející neváhali a kuriózní situaci začali dokumentovat na své mobilní telefony.

Tramvajová doprava musela být v tomto směru přerušena na více než dvě hodiny. Tak dlouho trvalo hasičům její pistáciovou Fabii z kolejiště vyprostit. Přivolaní policisté provedli u ženy dechovou zkoušku na alkohol, ale ta byla negativní. Řidička musela zaplatit blokovou pokutu. Zároveň jí bylo policisty doporučeno, aby navigaci tolik nedůvěřovala a raději se vždy přesvědčila, že jede po silnici.

Ten stejný den skončilo v kolejišti i jiné auto

Velkým štěstím bylo, že se nikomu nic nestalo a nedošlo ke srážce s tramvají, která by mohla mít vážné následky. Ten den to však ke kolejím přitahovalo v Ostravě více řidičů. Už odpoledne toho dne se podařilo skončit v tramvajovém kolejišti i 63letému řidiči s jeho Renaultem Thalia. A to na křižovatce ulic Výškovická a Pavlovova. Příčina této nepozornosti však nebyla ve špatné navigaci a auto se z kolejiště naštěstí dostalo mnohem rychleji.

Potíže s navigací nejsou tak výjimečné

Není to jediná kuriózní situace, která nastala kvůli tomu, že se řidič spolehl výhradně na navigaci. Tak třeba řidiče kamionu na Tachovsku zavedla navigace na dřevěnou lávku přes řeku Mži. Oproti autu úzká lávka naštěstí tíhu vydržela, ale kamion museli z nepřístupného místa velmi složitě vyprošťovat hasiči. Způsobená škoda byla 20 tisíc korun. Nutno dodat, že řidič v tomto případě nedbal ani zákazových značek a pokračoval dle navigace až na lávku, kde jeho jízda skončila.

Pozor byste si měli dávat také při zadávání cílové polohy. Otec s dětmi měl dopravní nehodu v Polsku a potřeboval, aby děti přijela vyzvednout babička, protože jejich auto zůstalo nepojízdné. Starší paní si však z neznámého důvodu jako cílovou destinaci vybrala Berlín v Německu. Vnoučata tak místo pár hodin čekala na babičku celé dva dny, než se jí podařilo dostat tam, kam zamýšlela.

Zdroj: Fakt