Muškáty kvetou neuvěřitelně krásně. Je téměř nemožné odtrhnout od nich oči! Bohužel je na parapetech můžete vidět poměrně zřídka, protože řada lidí neví, jak se o tuto květinu správně starat a zalévat ji tak, aby nádherně kvetla během celého roku.
Tomu je ale konec. Odhalíme vám zaručený, základní a velice jednoduchý postup, díky kterému si budete užívat těchto květin kdykoli jen budete chtít.
Správná péče je základ
Geranium není na péči nejjednodušší pokojová rostlina a má určité nuance. Potřebuje pravidelné zalévání, které jí dodá potřebné látky pro svěží kvetení. Přihnojování je naprostým základem, na který nesmíte zapomínat.
Výroba takového prostředku přitom není složitá a snadno ji zvládnete sami doma. Nemusíte shánět žádný chemický postřik. Stačí, když kombinujete následující komponenty do praktické skleněné nádoby:
- 2,7 litru čisté usazené vody,
- 100 gramů kvalitního čerstvého droždí,
- ½ šálku cukru.
Skladování a použití
Směs by měla být pokryta gázou ve skleněné nádobě (např. ve třílitrové sklenici) a udržována v teple. Obsah jednou za čas protřepejte. Po dokončení fermentačního procesu bude přípravek připraven. Poté vás bude čekat už jen trochu ředění a aplikace na květiny, protože droždí je pochopitelně silné a nemůžete použít čistou směs. Tou byste květiny zabili.
Chcete-li krmit muškáty, zřeďte 1 šálek směsi z droždí v 10 litrech vody. Pokud tolik výživy nepotřebujete, berte méně, ale vždy dodržujte poměr 1:10. S takovým poměrem musíte zalévat muškáty jednou za dva týdny.
Pamatujte na to, že hnojení je důležité pro všechny rostliny, ale každá z nich potřebuje něco trochu jiného. Pro muškáty je tato směs naprosto dokonalá a zaručeně se vám odvděčí nádhernými květy, na které se budete moci dívat po celý rok.
Co dalšího muškáty potřebují?
Kromě dobré výživy jim nezapomeňte dát hodně světla. Během jara a léta je nejlepší slunné místo, během podzimu a zimy jsou vhodnější chladnější pokoje s teplotou mezi 10 a 15 stupni. Během parného léta, když budou muškáty nejvíce růst, jim nezapomínejte dodávat vláhu téměř každý den a neustále je kontrolujte.
Budete-li chtít svým muškátům dát trochu odpočinkového času, měli byste to udělat zimy, a to velice jednoduše. Nepoužívejte během tohoto období hojení, aby si rostlina trochu odpočinula. Dělat to ale samozřejmě nemusíte, je to čistě na vás.