Nejkrásnější kočičí dvojčata na světě, která za svou popularitu vděčí vzácné oční heterochromii

Kočky jsou hvězdami sociálních sítí a některé z nich, jsou učiněné celebrity. Kočkovité šelmy patří do první trojky nejsledovanějších domácích mazlíčků. Tak třeba máme tady kočku Nala, siamská-tabby, kterou nsleduje více než 3,8 milionu uživatelů. Pak je tu ještě Grumpy Cat, která má téměř 2,5 milionu následovníků. A zmínit musíme i Lil BUB (americká kočka), jejíž velké oči přitáhly pozornost více než 2 milionů uživatelů instagramu. Mnoho koček se stalo internetovými hvězdami.

Seznamte se také s kočičkami Abyss a Iriss, dvojčaty, které přitahují nemalou pozornost. Ale na rozdíl od dříve zmíněných kočičích celebrit, tito sourozenci nejsou slavní pro své nadýchané kožíšky a roztomilý vzhled. Mají spíše fascinující výhodu: jsou to jejich heterochromatické oči.

Stejné a přeci tak rozdílné…

Ano, jak Abyss, tak Iriss mají heterochromii, stav, který způsobuje, že oči mají různé barvy. Abyss a Iriss mají každý pár modrých a lískooříškových hnědých očí. Heterochromie je spojena se slepotou a hluchotou, ale naštěstí jsou tato dvojčata naprosto v pořádku. Od té doby, co se objevily fotografie Abyss a Iriss na sociálních sítích a obletěly celý svět, se jejich popularita zvyšuje, někteří lidé je označují za „nejkrásnější kočičí dvojčata na světě“. Jejich majitel Pavel Kasianov sdílí fotografie na Instagramu, kde mají tyto kočičky téměř 200 000 sledujících.

Kříženým kočkám se vesměs nedostává stejných vlastností, ale co se týče Abyss a Iriss, které jsou mixem turecké kočky van a angory, jsou tak identické, že budete mít problém rozpoznat, která je která. Navzdory velké podobě, mají kočičky rozdílné osobnosti. Iriss je bezstarostná kočička, která miluje hlazení na bříšku a vítá hosty. Abyss je tvrdohlavá a přijde si hrát, jen když uzná za vhodné a má na to zrovna náladu.

Obrázky: wowamazing